Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Całkowita produkcja Nexusa 4 poniżej 400K sztuk wg forum XDA Developers

Na forach XDA, użytkownik „draugaz” pisze:

So, they did produce at least 70K devices in October, 90K in November and 210K in December, still counting (just 16G devices).

Powyższe wyliczenia, przeprowadzone przez użytkowników forum XDA Developers, sugerują że wyprodukowano zaledwie ~370 tys. telefonów od dnia premiery. Wszyscy oczywiście skutecznie pomijają fakt1, że dotyczy to modeli 16GB. Zakłądając zatem, że wyprodukowano drugie tyle modelu tańszego o pojemności 8GB, otrzymujemy w sumie niecałe 800 tysięcy sztuk. Lepiej, ale nadal daleko do producentów takich jak Samsung czy Apple, którzy potrafią dostarczyć na rynek kilka milionów telefonów na kwartał.

Patrząc na to jednak z drugiej strony, być może problem wcale nie leży po stronie możliwości produkcyjnych LG. Może Google zwyczajnie, patrząc na historię sprzedaży poprzedników Nexusa 4, założył znacznie mniejszy popyt i został zaskoczony? Prawdy zapewne nigdy nie poznamy, ale ewidentnie niedoszacowali potrzeb rynku o szokujące ilości. Być może to właśnie z pośpiechu wynikającego z chęci nadrobienia zaległości wynikają problemy z kontrolą jakościową w LG – 40% głosujących w ankiecie zgłasza problemy, a pozostałe 60% wydaje się być względnie zadowolone. Nie brałbym jednak tych liczb jako absolutny pewnik – wiadomo, że najgłośniej krzyczą Ci, którym coś nie działa, podczas gdy zadowoleni użytkownicy przeważnie w ciszy delektują się swoimi gadżetami.

Niezależnie od powyższego, wygląda na to, że w końcu doczekam się własnego Nexusa 4. Odpukałem już w niemalowane i mam nadzieję, że dojedzie do mnie pomiędzy najbliższą sobotą, a wtorkiem – znając moje szczęście będzie to środa. Trzymajcie kciuki.

Zdjęcie: Wired

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

  • luk.karpinski

    Nie ma się co dziwić tak sporemu zainteresowaniu N4- bdb hardware, ciekawy design. No i cena niższa od flagowcow Samsung czy HTC o ok. Tysiąc zloty. Do tego dochodzi fajny graficznie android 4.2 i nakladki nie są potrzebne.

    • Nikt si nie dziwi, że się sprzedaje, wręcz przeciwnie :)
      Dziwi tylko niedostosowanie produkcji do zapotrzebowania.

  • Pingback: To już kolejny matematyczny fuckup z Nexusem 4 | Makowe ABC()