Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Sony Xperia Z z 5″ ekranem

Sony wczoraj zaprezentowało swój nowy, flagowy telefon na 2013 rok – Xperię Z – wyposażoną w najnowsze techniczne nowinki, w tym wodoodporność do jednego metra.

Xperię Z wyposażono w 5″ ekran o rozdzielczości 1080×1920, a całość jest napędzana cztero-rdzeniowym procesorem Snapdragon taktowanym częstotliwością 1,5 GHz. Posiada również chipset obsługujący LTE, NFC, slot na kartę microSD, a matryca aparatu ma skromne 13 megapikseli.

Sony Xperia Z

To wszystko suche dane techniczne, które mnie niewiele ruszają, bo na koniec dnia i tak liczy się optymalizacja kodu – po powyższym widać, że telefon będzie szybki i dopóki całość działa płynnie to niewiele interesuje mnie o ile bije konkurencję w syntetycznych benchmarkach. Znacznie bardziej zaciekawił mnie fakt, że telefon będzie wodoodporny do jednego metra. Niestety, zabezpieczenie telefonu wymagało zastosowanie gumowych klapek na wszystkich portach i gniazdach telefonu. Ciekawi mnie bardzo zastosowana metoda – spodziewałem się, gdy tylko o tym usłyszałem, że Xperię pokryto warstwą nowych technologii w postaci Liquipel, NeverWet czy HzO, o których było głośno w 2012 roku.

9_PIU_1

Niezależnie czy telefon jest wodoodporny czy nie1, na dzień dzisiejszy wygląda na najbardziej interesujący model zaprezentowany w tym rozmiarze. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że HTC Butterfly wysiada przy nim.

A Wam jak się podoba?

Więcej informacji: Sony Xperia Z press release

  1. Znając moje szczęście, gdyby mi wpadł do wody to i tak by go szlag trafił, bo którąś klapkę pozostawiłbym otwartą.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

  • Mi się bardzo podoba, choć ten przycisk do blokady mógłby być prostokątny, bo tak to on mi się za bardzo rzuca w oczy.

    • Ten przycisk to dominanta. Ma dokładnie takie zadanie. Przykuwać uwagę. Odwracać ją od niedoskonałości tej konstrukcji. Ma wzrok skupiać na sobie.