Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Nexus 5 i 7.7 – kolejne plotki →

Zach Epstein:

A purportedly plugged-in user on Korean-language tech forum Ruliweb claims knowledge of Google’s next-generation Nexus smartphone, the LG-built Nexus 5. The handset reportedly features a 5-inch full-HD display, a quad-core Tegra 4 processor, 8GB or 16GB of internal storage, 2GB of RAM, a 13-megapixel camera and Android „Key Lime Pie,” the next version of Google’s mobile operating system.

Jeśli powyższa plotka okaże się prawdziwa, a to nie pierwsze słowa, które padły w temacie, to Nexusa 5 zobaczymy już w maju razem z Androidem 5. Nexus 7.7, również zbudowany przez LG, pojawi się chwilę później na Google I/O. Ten drugi ma rzekomo mieć ekran o przekątnej analogicznej do swojego przydomka, o rozdzielczości 1920×1200 px i 8 GB pamięci flash. Cena, względem poprzednika ma wzrosnąć o $100 do $299. Jeśli informacje o ekranie okażą się prawdziwe, to może stać się jednym z najciekawszych tabletów na rynku. Oby tylko LG lepiej poradziło sobie z jego produkcją niż z Nexusem 4.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

  • 8gb pojemności mnie by wystarczyło, ale patrząc na resztę specyfikacji wygląda zabawnie.