Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Poradnik Prezentowy [2012]

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego Android Magazine 12/2012 i był napisany wspólnie przez Bartka Dula i Wojtka Pietrusiewicza

Telefony

Google Nexus 4 (299 USD) – Praktycznie nie do kupienia. Ten nowy model, wyprodukowany przez LG, charakteryzuje się przede wszystkim „czystym” Androidem oraz najciekawszą listą parametrów spośród konkurencji.

HTC One XHTC One X+ (2199 PLN) – Jeden z najładniejszych i najlepiej wykonanych telefonów z Androidem. Dla fanów nakładki Sense, z nowymi „bebechami”, może stanowić jedną z najciekawszych alternatyw dla mojego ulubieńca – Nexusa 4.

Samsung Galaxy S III (2149 PLN) – Obecnie jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie. Wyposażony w bardzo mocno rozbudowaną nakładkę TouchWiz, stanowi bardzo dobrą propozycję dla osób, które lubią, gdy na ekranie dużo się dzieje.

HTC Desire X (1199 PLN) – kompaktowy smartfon o sporych możliwościach. Świetny design, niezłe wykonanie. Szczególne wrażenie robi dzięki najlepszemu wyświetlaczowi w swojej klasie – SLCD2.

Sony Xperia T (1999 PLN) – promowany jako smartfon Bonda. Nie jest jednak idealnym gadżetem tylko dla agentów specjalnych. Designem nawiązuje w końcu do pierwszych Xperii, a sam telefon zaskakuje niezłym ekranem HD i wbudowanym 13-Mpix aparatem cyfrowym.

Tablety

Google Nexus 10Google Nexus 7 (899 PLN) – Obecnie najlepszy, moim zdaniem, tablet z Androidem na rynku. Ze swoją poręcznością, od niedawna dostępnym modułem 3G oraz niską ceną, powinien znaleźć wielu chętnych.

Google Nexus 10 (399 USD) – Niedawno zaprezentowany, nadal praktycznie nie do kupienia, to odpowiedź Google (we współpracy z Samsungiem) na dominację iPada. Cechą charakterystyczną jest niewątpliwie ekran o rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (1199 PLN) – bardzo lekki i opłacalny konkurent Nexusa 7. Może nie zachwyca aż tak bardzo specyfikacją techniczną, ale nadrabia bardzo dobrą obsługą multimediów i o dziwo dość szybkimi aktualizacjami systemu operacyjnego.

Gadżety

HelikopteriSpaceRękawiczki The North Face Etip (99 PLN) – lekkie, markowe i uniwersalne rękawiczki na zimę. Dobrze dopasowują się do dłoni, materiał zapobiega wsiąkaniu wody do środka. Wstawki X-Static na kciuku i palcu wskazującym pozwalają na obsługę urządzeń dotykowych. Istnieje też wersja z grubszego materiału i bardziej ocieplająca.

Głośnik Nokia MD-11 (79 PLN) – przenośny głośnik, którego można podłączyć do źródła rozwijanym kablem miniJack. Można podłączyć dwa takie głośniki, by uzyskać efekt stereo. Idealny na wycieczki czy w trasę. Bardzo dobrze gra. Niestety jest zasilany trzema bateriami AAA.

Słuchawka Native Union (130 PLN) – śmieszny aczkolwiek nawet funkcjonalny gadżet. Słuchawka rodem z lat dziewięćdziesiątych dostępna w wielu kolorach, podpinana do tabletu, telefonu czy komputera przez miniJack. Pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych/Skype jak za starych czasów.

Helikopter iSpace i787 (300 PLN) – zdalnie sterowany helikopter-zabawka z wbudowaną kamerą i aparatem cyfrowym. Zabawka sterowana jest przez Bluetooth dzięki darmowej aplikacji – do wyboru jest joystick ekranowy i G-sensor. W zestawie znajduje się karta pamięci microSD 2GB do zapisywania zdjęć i wideo w rozdzielczości 640×480. Wbudowany akumulator 1100mAh starcza na ok. 10 minut lotu.

Gear4 Angry Birds

Słuchawki Gear4 Angry Birds (79 PLN) – na fali popularności wymyśla się coraz to ciekawsze gadżety z Angry Birds. Na szczególną uwagę zasługują dobrze wyglądające i naprawdę dobrze grające słuchawki douszne marki Gear4.

GelaSkins Intermezzo na Nexusa 7 (99,95 PLN) – doskonały pomysł na personalizację swojego urządzenia. W ofercie GelaSkins znajdują się też folie dla wielu smartfonów i tabletów z Androidem. W przypadku Nexusa 7 (i nie tylko) gorąco polecamy styl Intermezzo, zaczerpnięty od projektanta i rysownika Andy’ego Gilmore’a. To właśnie jego grafiki są wykorzystywane nawet jako tapety przez co sławniejszych redaktorów i blogerów. Głównie dlatego, że charakteryzują się niesamowitym wzornictwem i doskonale pasują do designu Androida.

Stacje dokujące

Marantz Consolette 02

Philips Fidelio AS851 (699 PLN) – Bardzo dobrej jakości stacja dokująca, charakteryzująca się ciekawie rozwiązanym złączem microUSB, które dzięki możliwościom regulacji powinno być kompatybilne z większością dostępnych na rynku urządzeń. Za strumieniowanie dźwięku odpowiada Bluetooth.

Marantz Consolette (4495 PLN) – Wolnostojący głośnik wspierający bezprzewodowe strumieniowanie audio. Co ciekawe, oprócz Apple’owego AirPlaya, wspiera również Androida oraz Windows. Wyjątkowy design, który może nie każdemu przypaść do gustu.

Słuchawki powyżej 1000 PLN

Philips L1Philips Fidelio L1 (1199 PLN) – Jedne z najlepszych słuchawek, jakie miałem na uszach. Bardzo wygodne i oferujące wyrównane brzmienie, do dziś są moimi ulubieńcami w tej kategorii, pomimo silnej konkurencji.

Sennheiser HD600 (1889 PLN) – Uznawane przez wielu za referencyjny komplet puszek na uszy, Sennheisery mogą się pochwalić nie tylko świetnym brzmieniem, ale również bardzo wysoką jakością wykonania.

Bowers & Wilkins P5 (1399 PLN) – Fantazyjny design oraz piękna jakość wykonania – to tylko dwie z trzech najważniejszych cech tych słuchawek. Trzecią jest naturalnie brzmienie, nieodstające od konkurencji, jeśli przypadkiem jej nie przewyższa. Tak przypadły do gustu naczelnemu iMagazine, że kupił je prywatnie.

Słuchawki poniżej 1000 PLN

Philips M1Philips Fidelio M1 (899 PLN) – Bardzo dobrze wykonane i świetnie leżące na uszach Philipsy sprawują się świetnie w podróży oraz zapewniają, ponownie, doskonałą jakość dźwięku. Nie bez znaczenia jest ich wysoka wytrzymałość.

Bowers & Wilkins P3 (899 PLN) – Charakteryzujące się mniejszą ergonomią, ale bardzo neutralnym i charakterystycznym dla tej firmy brzmieniem, stanowią świetną propozycję dla ceniących sobie muzykę w ruchu.

Beats by Dr. Dre Solo HD (849 PLN) – Najpopularniejsze wśród młodzieży, ze względu na rzucający się w oczy design oraz wyjątkową kolorystykę, stanowią propozycję dla osób lubiących „czarną” muzykę, z mocno przesterowanym „dołem”.

Aparaty kompaktowe

Nikon Coolpix S800cNikon Coolpix S800c (1699 PLN) – Jeden z pierwszych aparatów wyposażonych w system operacyjny Google z „czystym” Androidem 2.3.3. Działa prawie jak telefon z tym OS, z tą różnicą, że nie posiada modułu 3G, a jedynie łączność WiFi. Możliwość zainstalowania takich aplikacji jak Instagram, Dropbox (automatyczny Camera Upload) czy Facebook może dla wielu uczynić ten kompakt idealnym aparatem społecznościowym.

Samsung Galaxy Camera (2360 PLN) – Podobny konstrukcyjnie do Nikona S800c, aparat Samsunga charakteryzuje się nowszym Androidem 4.1 z nakładką TouchWiz oraz darmowymi 50 gigabajtami danych na Dropboxie. Posiada również wbudowany moduł 3G.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.