Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Co z tym pełnym Google Play w Polsce? Prawdopodobnie będzie już wkrótce!

Można śmiało powiedzieć, że coś się ruszyło z dostępem do pełnego Google Play w Polsce.
Część użytkowników już od kilku tygodni doświadcza na swoich Nexusach nadchodzącą sytuację w Google Play. Musieli zaakceptować zmiany w regulaminie Google Play, pojawiły się aplikacje Książek, Magazynów, Filmów itp.

Niestety wciąż nie mogli nic kupować. Dla nas był to jasny sygnał, że coś się zaczyna dziać. Raban podniósł jeden z zagranicznych portali, powołując się jednak na dość mało wiarygodne źródło. My natomiast informowaliśmy o tym powołując się na własne źródła już w pierwszym podcaście AndroidNow.

Niedługo potem HAVAS PR Warsaw ogłosiło, że z początkiem lutego rozpoczyna kompleksową obsługę Google dla działań PR. Przypadek? Nie sądzę.

Prywatnie próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej. Na nieoficjalne pytanie o pełen dostęp Google Play w Polsce dostałem odpowiedź „wszystko w swoim czasie”. Niby nic, ale to już coś.

Dziś mój znajomy (posiadacz Nexusa 7 z 3G) rano zobaczył na swoim urządzeniu pełen dostęp do Google Play. Kolejny błąd Google Play, jak to sugerowano niejednokrotnie przy pierwszych tego typu przypadkach? Niekoniecznie. Dominik  nie tylko otrzymał dostęp do pełnego Google Play, ale i uzyskał możliwość kupna poszczególnych magazynów, książek, muzyki a nawet… urządzeń!

Najpierw zobaczył w Google Play prośbę o potwierdzenie nowego regulaminu. Nie był potrzebny żaden restart tabletu i uzyskał pełen dostęp do treści. Z początku aplikacji Książki, Magazyny czy Filmy nie było

Ale wystarczyło w Play przejść do danego działu, kliknąć stosowną do tego działu ikonkę, odblokować aplikację i zainstalować jej aktualizację. -@coconutbamboo

Po restarcie tabletu Dominikowi nie zniknęła żadna aplikacja.

Przed chwilą dostałem kolejną informację, że nasz operator komórkowy (koloru magentowego) dostał nową umowę z Google „z procentami” za zakupioną muzykę, książki i filmy.

Jeżeli miałbym pobawić się w proroka, to ze swojej czarodziejskiej kuli wywróżyłbym, że otrzymalibyśmy dostęp do pełnego Google Play już w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Ale nie będę. Lepiej pozostać sceptycznym i mile się zaskoczyć, niż srogo zawieść.

Tak czy inaczej powyższych sygnałów nie ignorujemy i wierzymy, że już niedługo Polska znów zbliży się cyfrowo do zachodu. Wczoraj Spotfiy, a jutro…?

Poniżej znajdziecie garść screenów od Dominika, na których widać dokładnie jak wygląda pełen dostęp do Google Play (Muzyki, filmów, urządzeń, dowody zakupów) bez żadnych trików.

Autor: Bartosz Dul

Lubię pisać, lubię Androida, lubię muzykę, rower i nie pochłaniam kawy. Prowadziłem Android.com.pl, współprowadziłem jeden z największych blogów tech. w Polsce - Komórkomania.pl. Redaktor naczelny AndroidMagazine.pl

 • Pingback: Co z tym pełnym Google Play w Polsce? Prawdopodobnie będzie już wkrótce! | Czujnym Okiem()

 • Ciekawe czy będą polskie ceny N4 i N10

 • Marcin Majka

  U mnie też pojawił się pełny Google Play, podejrzewam że to po logowaniu do GP przez niemieckie proxy. Pomimo że urządzenia są dostępne do zakupu, nie da się za nie zapłacić polską kartą ani wysłać do Polski… Ale i na to jest sposób :)

  • A tutaj się udało bez żadnych kombinacji, w Polsce, bez proxy. itp. ;-)

 • Ale ceny w dolarach. Zastanawiające.

  • Tak. Co ciekawe takie już mu zostały, w całym Google Play, nawet tam gdzie wcześniej było w zł.

 • Kambirijczaka

  Tylko ciekawe dlaczego widać pasek boczny i Firefoxa na PC.

  • Co masz na myśli?
   Dominik po prostu sprawdził Google Play na swoim koncie na PC.