Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Android 4.2.2 w końcu dotarł i do mojego Nexusa 4

Ostatnie kilka dni były dla mnie irytujące, a to mało powiedziane. Nie jestem po prostu przyzwyczajony do czekania na uaktualnienia telefonów. Do dnia dzisiejszego nie doczekałem się jeszcze na uaktualnienie do Windows Phone 7.8 na Lumii 610, więc frustracja z brakiem Androida 4.2.2 była tym większa.

Dla porządku – mój Nexus 4 pochodzi z dystrybucji UK i był zamówiony na początku grudnia, a w moje ręce dopiero dotarł w styczniu. Nie wiem na obecną chwilę jak w rzeczywistości wyglądało rozsyłanie uaktualnień przez Google, ponieważ są sprzeczne raporty w tej sprawie, ale skłaniam się ku temu, że były one robione partiami zgodnie z ich datami produkcji.

Android 4.2.2 to przede wszystkim łatanie bugów w systemie, ale pojawiło się kilka drobnych usprawnień interfejsu.

 • poprawiono bugi ze streamingiem audio poprzez Bluetooth
 • długie przytrzymanie ikon WiFi i Bluetooth w „Szybkich Ustawieniach” w miejscu powiadomień teraz włącza lub wyłącza je; krótkie pacnięcie nadal przenosi do odpowiedniego panelu w Ustawnieniach
 • powiadomienia podczas pobieraniu plików teraz pokazują procent pobranych danych oraz spodziewany czas zakończenia downloadu
 • zmieniono dźwięki wydawane przez telefon przy podłączaniu do bezprzewodowej ładowarki oraz podczas ostrzegania o niskim stanie baterii
 • usunięto opcję pokazania wszystkich połączeń na liście połączeń telefonicznych
 • nowa animacja aplikacji Galeria pozwala na szybsze ładowanie
 • inne drobne poprawki

Pomimo mojej niecierpliwości, w zasadzie nic nowego nie otrzymaliśmy. Nadal denerwuje mnie lockscreen wraz z nowymi widgetami, który jest sporym krokiem wstecz względem tego w 4.1, a już w szczególności jeśli chodzi o funkcjonalność „kłódki.” Większych zmian możemy dopiero doczekać się przy premierze Key Lime Pie1. Pojawi się on prawdopodobnie na konferencji Google IO w dniach 15-17 maja 2013.

Uaktualnienie

Dominik Łada, który posiada Nexusa 7, raportuje, że znacząco mu przyśpieszył po uaktualnieniu do 4.2.2 z 4.2.1. Po tym ostatnim niestety tablet zwolnił do tempa poruszania się muchy w smole, a teraz znacząco przyśpieszył.

 1. Android 5.0.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

 • Powiadomienia są ok, bez przesady. Zawsze można zainstalować DashClock Widget i są jeszcze fajniejsze, takie iOSowe:-)

 • BGN

  Ja już czekam ponad 3 miesiące na update 4.2 dla Galaxy Nexusa, także…

 • Mariusz Kopacki

  Nie wydaje mi sie, by data produkcji miala jakis szczegolny wplyw na kolejnosc dystrybucji OTA, to raczej kwestia regionow w ktorych sprzet jest uzywany. Zaden z moich Nexusow, pochodzacych z pierwszych partii Play Store, nie doczekal sie aktualizacji – zniecierpliwiony kilkudniowym oczekiwaniem potraktowalem je adb sideload.