Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Samsung Galaxy Note 8.0 – MWC 2013

Autorem materiału jest Marcin Hinz, które aktualnie przebywa na MWC

Swoje pierwsze wrażenia napisałem na twitterze (@MarcinHinz). Podszedłem do stanowiska Samsunga, zobaczyłem urządzenie. Pierwsze spojrzenie i uśmiech sam rysuje się na twarzy. Urządzenie krzyczy aby je wziąć do ręki i zacząć dotykać. Gdy jednak podniosłem Note’a 8.0 uśmiech zmienił się w lekkie zdziwienie. Nie znając żadnych informacji technicznych o produkcie wydał mi się ciężki jak na swoje gabaryty. Z jednej strony dzięki temu mamy odczucie porządnego wykonania urządzenia oraz monolitu jaki tworzą poszczególne części. Z drugiej jednak strony, im cięższe urządzenie, tym gorzej się na nim pracuje przy długim czasie korzystania. Grawitacja też lepiej zadziała przyciągając tablet do ziemi gdy wypadnie nam z ręki. Plecy wykonano z plastiku, na którym dokładnie będzie można sprawdzić, kto korzystał z naszego Galaxy Note przed nami. Odciski palców psują ogólne wrażenie. Bardzo szkoda. Urządzenie odstawiam na swoje miejsce i znowu cieszę się z patrzenia na nie.

Temat zabrudzenia urządzeń przez palce jest dosyć ciekawy z wizerunkowego punktu widzenia. Chodząc po stoiskach takich firm jak ZTE, Samsung, Huawei, LG oraz Apple Store w Barcelonie zacząłem obserwować jak firmy podchodzą do tego tematu. W Apple Store urządzenia wyglądają jak dopiero co wyciągnięte z pudełka. Wszystkie są czyste, a odpowiadają za to pracownicy, którzy non stop krzątają się po sklepie i czyszczą urządzenia setki razy dziennie. W przypadku stoiska Samsunga na MWC ’13 nie doświadczyłem takiego zabiegu jak czyszczenie ekranu lub pleców urządzenia. Porównując największe stanowiska na targach to właśnie Samsung niechlubnie wyróżnia się brakiem opieki nad czystością urządzeń. Pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz, a w tym przypadku każda osoba podchodząca do urządzenia może odczuć pewien brak estetyki Note’a.

Zapraszam do oglądania filmu z małej prezentacji urządzenia dla mojej osoby. Odnoszę wrażenie, że „najlepszy (i)OS na urządzenia mobilne” zaczyna odróżniać się mniejszą ilością tricków i ficzerów. Pytanie tylko czy dane funkcje przydadzą nam się w codziennej pracy.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.