Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Be ready 4 the next Galaxy, czyli Samsung zapowiada Galaxy S IV

Samsung Unpacked już za 10 dni. Wszystkie znaki na ziemi, niebie i YouTubie wskazują, że zobaczymy tam najnowszy flagowy model koreańskiego producenta – Galaxy S IV. Co o nim wiadomo na ten moment?

Pewne jest to, że wideo zapowiadające go jest, moim zdaniem, beznadziejne. Reszta to tylko przypuszczenia i plotki. A te zmieniają się praktycznie każdego dnia. W zeszłym tygodniu wszyscy mówili o braku wyświetlacza typu Super AMOLED (zdaje się, że to jest duma Samsunga) oraz procesora z serii Exynos. Miały one zostać zastąpione, odpowiednio, zwykłym panelem IPS oraz Snapdragonem 600. Całe szczęście dzisiejsze relacje osób, które miały okazję spędzić kilka chwil z następcą Galaxy S III zamiatają te wiadomości pod dywan.

Galaxy S IV będzie, rzekomo, napędzany procesorem Exynos Octa (w układzie rdzeni 4+4) o taktowaniu 1,8 GHz, do tego 2 GB pamięci RAM oraz grafika PowerVR SGX 544MP. Zapowiada się na, jak zwykle, naprawdę wydajny sprzęt. Tradycyjnie dla najnowszych high-endów na froncie znajdzie się 5″ (no, 4.99) ekran o rozdzielczości 1080p, raczej SAMOLED. Ciekawostką z kolei jest obudowa – podobno ma to być aluminium w co, niestety, nie wierzę. Oczywiście, na starcie telefno będzie pracował pod kontrolą Androida 4.2 z nakładką TouchWiz.

Tyle plotek – pozostaje czekać na 14 marca i mieć nadzieję, że produkt najnowszy przedstawiciel najpopularniejszej linii smartfonów z Androidem będzie dużo lepszy, niż jego zapowiedź.

Czekacie na Galaxy S IV?

Źródło: YouTube, Twitter