Android Magazine

Drukuj fotoalbum

WiMP odświeża swoją aplikację – już do ściągnięcia w Google Play


Zgodnie z zapowiedziami dziś do Google Play trafiła mocno odświeżona wersja aplikacji serwisu muzycznego WiMP.

Już dziś serwis muzyczny WiMP wprowadza nową wersję aplikacji dla systemu operacyjnego Android z rozszerzoną funkcjonalnością, która ułatwi użytkownikom odkrywanie muzyki z dala od domu. Aplikacja została uzupełniona o strony gatunków muzycznych, książeczki z informacjami o artystach oraz zdjęciami i ciekawostkami na ich temat, a także o recenzje playlist i albumów autorstwa redaktorów serwisu WiMP. Ulepszona wersja aplikacji dla systemu Android udostępnia także użytkownikom radio oparte na podobieństwie utworów i artystów.

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Redaktorzy wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe i inspirujące playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla Androida zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

Uważamy, że nowa funkcja udostępniająca strony gatunków będzie często używanym narzędziem, jako że znacząco ułatwia przeglądanie i odkrywanie muzyki. Oczywiście, z uwagi na to, że żyjemy w Polsce staramy się wyróżniać rodzimą muzykę nieco bardziej niż pozostałe – mówi Kasia Rogalska, Local Editor Manager WiMP Polska

Dzięki współpracy z Echonest, WiMP wprowadza dwie nowe funkcje pozwalające użytkownikom na uzyskanie łatwego dostępu do muzyki odpowiadającej osobistym preferencjom. W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory podobne do obecnie słuchanego. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, gdzie można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

Wierzymy, że ta funkcja pomoże użytkownikom naszego serwisu odkrywać jeszcze większą liczbę wykonawców i uzyskać kolejne podpowiedzi, będącej dodatkiem do naszych redakcyjnych sugestii. Zależy nam przede wszystkim na wygodnym korzystaniu z zasobów WiMP. – dodaje Kasia Rogalska.

Rzeczywiście, aplikacja WiMPa prezentuje się dużo lepiej niż wcześniej.

WiMP zaczyna dojrzewać. Aplikacja została wzbogacona o kilka funkcji, które znamy chociażby ze Spotify. Która aplikacja jest według Was lepiej wykonana?

WiMP ściągniecie za darmo z Google Play.

Autor: Bartosz Dul

Lubię pisać, lubię Androida, lubię muzykę, rower i nie pochłaniam kawy. Prowadziłem Android.com.pl, współprowadziłem jeden z największych blogów tech. w Polsce - Komórkomania.pl. Redaktor naczelny AndroidMagazine.pl