Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Facebook Home wyciekł – ma ograniczenia, ale działa

Facebook Home dzisiaj wyciekł. Jest to jeszcze developerska wersja ze sporą ilością bugów, więc nie spodziewajcie się cudów. Nie wymaga jednak roota ani żadnych specjalnych zabiegów i działa na moim Nexusie 4. Prawie idealnie … A wiecie jaką różnicę ‚prawie’ robi, prawda?

Facebook Home w wersji, która wyciekła, składa się z trzech aplikacji, które należy pobrać i zainstalować. Są jednak pewne wymagania:

  1. Należy mieć telefon z ekranem o rozdzielczości 1280×768 px lub niższej.
  2. Należy odinstalować aplikacje: Facebook i Facebook Messenger.
  3. Trzeba mieć włączoną możliwość instalowania aplikacji z nieznanych źródeł – znajdziecie to w ustawieniach w dziale o bezpieczeństwie.
  4. Następnie trzeba pobrać 3 APK i je kolejno zainstalować.
  5. Teraz wystarczy ustawić Facebook Home jako główne launcher, korzystając z opcji „Zawsze” w stosownym oknie dialogowym.

Nie wszystko jest oczywiście „piękne i ładne” – nie działa aparat, powiadomienia ani Chat heads. Brakuje również polskich znaków. Jeśli jednak nie zraża to Was, to udajcie się tutaj, aby pobrać odpowiednie pliki.

FB Home beta N4 02 1240px

W przypadku mojego Nexusa 4 nie wszystko jest tak płynnie jak na HTC First pokazywanym na demach, ale jest blisko. Bardzo blisko. Z kilkuminutowych wrażeń muszę powiedzieć, że fizyka UI i praca w niego włożona jest godna pochwały.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.