Android Magazine

Drukuj fotoalbum

HTC i Facebook zmodyfikowali Androida dla HTC First

Josh Constantine potwierdza, na łamach TechCrunch, że Android zainstalowany na HTC First, pomimo że wygląda na stockowego, wcale nim nie jest. Poprawki i rozszerzenia w kodzie zostały wprowadzone przez HTC i zapewne dlatego posiada 4.1.2 zamiast 4.2.1. Nie ma też informacji o tym kiedy pojawi się uaktualnienie. Znacznie ważniejszą informacją jest jednak to co to oznacza dla użytkowników Facebook Home na innych urządzeniach.

“Yes we had to implement some framework changes and some hooks to do the system notifications.”

– Michael Goodwin, HTC

Dodano nowe API, które między innymi odpowiadają za Chat Heads i powiadomienia. Tym samym, Facebook Home zainstalowany z Google Play nie będzie miał pewnych funkcji – powiadomienia będą tylko z Facebooka zamiast wszystkich aplikacji. Do reszty trzeba będzie się dostać z górnego paska. Inne różnice są znacznie mniejsze, ale niemniej jednak codzienne wrażenia z użytkowania Home ucierpią na tym.

Jedyny ratunek dla chcących analogicznej funkcjonalności jaką oferuje HTC First to program Facebook Home Program dla OEMów, ale nie sądzę, aby którykolwiek producent wypuścił cokolwiek w przęciągu najbliższych kilku miesięcy.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

  • Z powiadomieniami to maksymalnie naciągany problem… jest sposób na „obejście” takiego ograniczenia – wystarczy zaimplementować aplikację, jako narzędzie ułatwiające obsługę niepełnosprawnym i program zyskuje pełen dostęp do powiadomień – może je modyfikować i wyświetlać w dowolnej formie. Tak działa masa apek, które np. upodabniają sposób powiadamiania do tego, jaki znamy z Windows Phone.