Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Android 4.3.1 zadebiutuje 24 sierpnia… według Google Play

Od premiery Androida 4.2 minęło już sporo czasu. Google najwyraźniej postanowiło dać producentom trochę czasu na zaktualizowanie swoich słuchawek i wstrzymało się z aktualizacją do wersji 4.3. Jednak rozczarowań było więcej, bo na konferencji Google I/O oprócz nowego Androida nie zobaczyliśmy też żadnego urządzenia z serii Nexus.

Ujrzeliśmy jedynie Galaxy S IV w wersji z czystym Androidem, a niedługo po tym analogicznego HTC One. Oba urządzenia działają już na androidzie w wersji 4.3, a ich wysyłka rozpoczęła się 9 lipca. Więc jak to jest, że mój Nexus 7 działa wciąż na 4.2.2?

Może się to zmienić 24 sierpnia. Skąd to wiemy? Wszyscy chyba znamy i lubimy sposób powiadamiania nas przez Google o zbliżającej się wersji Androida.

image

Dziś pewien użytkownik Twittera (@blassKriss) zauważył, że na stronie Google Search w Google Play pojawił się screenshot przedstawiający ekran blokady przytłaczająco podobny do tego z 4.1, na którym widnieje godzina 4:31. W żargonie Androida oznacza aktualizację do wersji 4.3.1, która najpewniej rozpocznie się 24 sierpnia, jak sugeruje nam data pod zegarem.

Kolejna wersja systemu nie przyniesie nam jednak zbyt wielu zmian. Możemy się spodziewać m.in. nowego interfejsu aplikacji aparatu, funkcji „Wi-Fi always on”, czy też wprowadzenia technologii Bluetooth Low Energy.

 • Adrian

  24.08.2013r. to sobota a nie piątek jak na screenie :)

  • koglow

   I że tego nikt do tej pory nie zauważył… :-)

   • Adrian

    Poza tym w 4.2.2 na lock screenie występuje również zegar na górnej belce… Może ten hint ma taki być, ale jak na moje to się kupy nie trzyma.

    • koglow

     Albo zrobił go zapryszczony 13-latek po tym jak dostał (znowu) kosza od ładnej dziewczyny i poprzysiągł nigdy nie wychodzić z domu…

     • Przecież screen pochodzi ze strony w Google Play o Google Search. 13-latki raczej w Google nie pracują…