Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Kontroluj swój świat używając Google Glass

Google Glass to futurystyczne okulary zaprezentowane podczas konferencji Google I/O 2012. W oczach producenta mają odmienić nasz świat i sprawić, że wszystko będzie dużo prostsze niż do dej pory. Początkowo ich premiera była zaplanowana na koniec 2012 roku, jednak została ona przesunięta na koniec roku 2013 lub początek 2014.

image

Szczęśliwcy, którzy mieli okazje obcować z okularami są nimi oczarowani, jednak za dyskwalifikującą wadę uważają zbyt krótki czas działania na jednym ładowaniu (co jest zrozumiałe na tym etapie produkcji). Póki co okulary oferują też dosyć ograniczoną funkcjonalność. Mimo to dzięki otwarciu API dla developerów w Google Play pojawiają się coraz ciekawsze pozycje, które powinny być siłą napędową dla Google Glass.

image

Jednym z najciekawszych projektów z jakim się ostatnio spotkałem jest ten firmy Revolv. Wzięła sobie ona za cel uczynienia z okularów swoistego kontrolera naszego domu. Projekt ten, mimo że ciągle znajduje się w fazie beta, działa bardzo dobrze.

image

Okulary łącząc się z najróżniejszych urządzeniami elektronicznymi w naszym domu potrafią nimi zarządzać. Możemy m.in. kontrolować oświetlenie, drzwi, czujniki, sprzęt kina domowego a nawet temperaturę w naszym domu. Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

Firma nie zdradza kiedy to narzędzie może doczekać się debiutu rynkowego, ale możemy przewidywać, że data ta zbiegnie się z premierą Google Glass.

Obecnie Google udostępnił wersje developerską urządzenia, jednak jej cena to aż 1500$ (!). Według plotek model przeznacoony do sprzedaży będzie wyceniony na 300-500$.

Źródło: revolv.com