Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Pierwszy smartfon z NVIDIA Tegra 4 na kolejnych zdjęciach

Chiński Urząd Certyfikacji (TENAA) to bogate źródło przecieków urządzeń z zielonym robocikiem. Jego zwyczajem jest publikowanie zdjęć kontrolowanych urządzeń tuż po ukończeniu tego procesu. Bez wątpienia jest to dość uciążliwe dla producentów, którzy chcieliby utrzymać przygotowywane smartfony jak najdłużej w tajemnicy. W myśl swojej tradycji TENAA kilka dni temu opublikował na swojej stronie zdjęcia przedstawiające nowy smartfon ZTE.

image

Chińska firma najwyraźniej pogodziła się już z dość specyficznymi praktykami Urzędu Certyfikacji i postanowiła udostępnić kilka zdjęć prezentujących model Geek U988S.

image

Co więcej producent potwierdził, że Geek będzie napędzany procesorem Tegra 4 (1,8 GHz) zamiast wcześniej zapowiedzianej jednostki Intela. Zmiany również dotknęły 5-calowego wyświetlacza. Jego rozdzielczość zwiększyła się z 1280×720 do 1920×1080.

image

Pozostała specyfikacja prezentuje się następująco:

  • System: Android 4.2.1
  • Pamięć: 2 GB RAM, wejście na karty MicroSD (do 64 GB)
  • Aparat: tylny 8 Mpix Full HD, przedni 2 Mpix
  • Waga: 148g
  • Wymiary: 144 × 71 × 9 (mm)
  • Sieć: 900MHz, 1800MHz; dual-sim
  • Kompatybilność: wideo: 3GP, MPEG-4; audio: WAV, AMR, MP3, MID

Niestety urządzenie będzie działać tylko w sieci China Mobile, zatem reszta świata będzie musiała na ten produkt trochę poczekać.

ZTE Geek to pierwszy smartfon działający w oparciu o Tegre 4 od zaprezentowanego na targach MWC Nvidia Phoenix (Tegra 4i). Producentów najwyraźniej przestraszyła wygórowana cena nowego układu, która w porównaniu z układami choćby Qualcomma jest nieopłacalną inwestycją. Czyżby był to ostatni smartfon wykorzystujący tenże procesor ?

Źródło : Engadget, TENAA, Sina Weibo