Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Książki Play w Polsce!

Do polskiego Google Play zawitały książki. Zaledwie kilkanaście minut temu pierwsi użytkownicy dostali komunikat o zaakceptowaniu regulaminu i po tej czynności mogli już zacząć swobodnie eksplorować Play Books.

Razem z uaktywnieniem tej usługi powinniśmy dostać możliwości dodawania pdf’ów (do 50 MB) do własnej biblioteki odwiedzając witrynę : play.google.com/books. Niestety w chwili obecnej wita nas dobrze już nam znany napis.

image

Jednakże ta sytuacja powinna się zmienić w ciągu najbliższych kilku godzin.

image

Jeśli chodzi o polskie produkcje to w Play Books jest ich niewiele, przy czym znakomitą większość stanowią książki pochodzące z programu Google Books.

image

Znajdziemy więc książki pochodzące z amerykańskich i brytyjskich uniwersytetów, a wśród nich takie jak: Pan Tadeusz Mickiewicza, Fraszki i Elegie Jana Kochanowskiego, Balladyne Słowackiego, czy Poezję Norwida.

image

Zdecydowanie nie napawa to optymizmem. Aczkolwiek teraz gdy książki już można kupować autorzy powinni umieszczać swoje tytuły w sklepie. Jednak, czy na pewno tak będzie? Przekonamy się już wkrótce.

AKTUALIZACJA: Dodawanie własnych książek/dokumentów do biblioteki Play Books jest już możliwe w tej witrynie: https://play.google.com/books/uploads. Macie do wyboru dwie zakładki. Prześlij – przesyłacie bezpośrednio z dysku waszych urządzeń – i Mój dysk – przesyłacie z Google Drive (synchronizacja między usługami trwa mniej niż minutę). Warto nadmienić, że pliki przesłane w ten sposób również posiadają efekt 3D znany z książek dostępnych w Play Books.

image