Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Kolejne informacje o poczynaniach Google’a

Portal Androidcentral wszedł w posiadanie przedpremierowego egzemplarza Nexusa 7 drugiej generacji.
Według informacji przyklejnych to górnej części tylnego panelu obudowy specyfikacja wygląda następująco: 7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 (WUXGA), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064) z układem graficznym Adreno 320 (znany z Nexusa 4) , 4 GB RAM DDR3LM, 32 GB pamięci, bateria 3950mAh oraz dwie kamery: tylna – 5 Mpix Full HD, przednia – 1,2 Mpix HD.

 

image

Została ujawniona także przewidywana data premiery – 20 lipca –  oraz cena tego urządzenia. Za model z 32GB pamięci (Wi-Fi only) przyjdzie nam zapłacić 269$, natomiast na wersję uboższą (16GB Wi-Fi only) 229$. Warto dodać, że obecna wersje Nexusa 7 16GB w dniu premiery wynosiła 249$. Wydaje się dość nieprawdopodobne, że przy tak wyśrubowanej specyfikacji Google udało się jeszcze zmniejszyć cenę o 20$.

Jeff Williams to osoba, która stała się na jeden dzień gwiazdą Google+. Wszystko za sprawą jego Nexusa 4. Jak sam twierdzi, urządzenie nabył dwa tygodnie temu za pomocą portalu Craigslist od pracownika Google. Wszystko obeszłoby się bez echa, gdyby nie fakt, że smartfon działał pod kontrolą systemu Android 4.3.

image

Google oficjalnie poinformowało, że w następną środę odbędzie się spotkanie z Sundarem Pichai – szefem projektu Android. Być może zostaną tam przedstawione konkretne informacje o rozwoju platformy Android i przyszłych urządzeniach z serii Nexus. Wydarzenie odbędzie się już po rzekomej premierze nowego Nexusa 7, więc można też liczyć na garść informacji związanych z jego dystrybucją w Europie.

image

Źródło: androidauthority, Androidcentral, PocketNow