Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Play rozpoczyna testy mobilnej telewizji

Pod koniec maja firma nawiązała współpracę z operatorem sieci komórkowej Play a sygnał aplikacji NEXTplus został przekazany na wyłączność tejże sieci.

Zapewne kojarzycie Next Plus. Jeśli nie, to wam wyjaśnię. Jest to platforma telewizyjna stworzona przy współpracy Astro S.A. i Next Plus Sp. z o.o.. Jej założeniem jest udostępnienie pakietów telewizyjnych w przystępnych cenach. Na początku roku uruchomione zostały testy platformy, które trwały niemal do końca maja. Każda osoba posiadająca urządzenie z Androidem w wersji 3.0+ mogła bezpłatnie korzystać z dobrodziejstw telewizji internetowej.

image

Dziś rzecznik prasowy sieci Play – Marcin Gruszka – poinformował na blogu o uruchomieniu rejestracji do testów telewizji mobilnej. Zgłosić się mogą tylko osoby korzystające z usług sieci Play oraz posiadające smartfona lub tablet z Androidem w wersji 4.0+. Testerzy będą mieć do dyspozycji kanały TV, filmy VOD oraz… obraz na żywo z kamer rozsianych po całej Polsce a co więcej nie będą pobierane opłaty za transmisję danych w czasie ich oglądania.

image

Do testów zaproszona zostanie wybrana grupa osób. Nie wspomniano co będzie kryterium doboru, lecz najprawdopodobniej chodzi tu lokalizację (przy rejestracji podajemy kod pocztowy).

Zgłoszenia są przyjmowane do końca lipca. Testy rozpoczną się na początku sierpnia i potrwają prawdopodobnie do połowy września. Za aktywny udział w testach przewidziane są nagrody.

Źródło: BlogPlay

  • Adrian_Banasik

    Fajnie, tylko kto to wszystko będzie „jadł” ?:)