Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Moto X wciąż zaskakuje, znamy przybliżoną wielkość ekranu

Nowy smartfon Motoroli i Google, podobnie jak druga generacja Nexusa 7, jest już na finiszu. Wiemy o nim już prawie wszystko, jednak on wciąż nas zaskakuje.

Dziś zostaliśmy uraczeni wynikami benchmarków tego modelu. Poza bardzo dobrymi wynikami jakie uzyskała Motorola benchmark potwierdził nam specyfikację tegoż urządzenia. Jest kilka niespodzianek.

image

Model XT1058 jest napędzany przez układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro z dwoma rdzeniami Krait 1,7 GHz oraz Adreno 320. Jedyną zagadką jest litera „D” w oznaczeniu procesora. Według mnie oznacza ona zaimplementowanie obsługi Wi-Fi w standardzie ac (w podstawowej wersji procesora mamy a/b/g/n), którego działanie zostało potwierdzone przez dokumenty pochodzące z FCC.

image

Wielkość wyświetlacza niestety nie została odnotowana, jednak możemy ją policzyć używając DPI (320) i rozdzielczości ekranu (1280×720). Z moich rachunków wynika, że przekątna będzie wynosić ok. 4,6 cala.

image

Dodatkowo z benchmarku dowiadujemy się, że testowany model działa w oparciu o Androida w wersji 4.2.2. Posiada 16GB pamięci wewnętrznej i 2GB pamięci RAM. Aparat to wcześniej już zapowiadane 10,5 Mpix, natomiast kamerka do wideorozmów 2,1 Mpix Full HD.

image

Dużym zaskoczeniem jest prędkość odczytu i zapisu pamięci wewnętrznej, która wynosi odpowiednio >50 MB/s i 62,9 MB/s. Google najwyraźniej wyciagnęło wnioski z problemów z jakimi boryka się Nexus 7. Same wyniki benchmarków też nie pozostawiają zbyt wiele do życzenia. Jak na smartfon, którego sercem jest już nie najnowszy układ wynik należy uznać za bardzo dobry zarówno w teście AnTuTu, jak i 3DMark.

image

Wyżej wspomniana komisja FCC udostępniła też dokładne wymiary urządzenia: 128,5×65 (mm). Jest on zatem krótszy od HTC One o 3,5 mm i zarazem szerszy o 1,8 mm, co oznacza, że smartfon o przekątnej 4,6 cala w końcu będzie można wygodnie obsługiwać jedną ręką.

image

Na usta ciśnie się tylko jeden wniosek. Z tak dobranymi podzespołami Motorola X skazana jest na sukces.

Źródło: AndroidPolice

 • „Wielkość wyświetlacza niestety nie została odnotowana, jednak możemy ją policzyć używając DPI (320)” A czy nie jest tak, że Android pokazuje PPI interfejsu? Nie wiem jak to wytłumaczyć słowami, w każdym razie nie jest to prawdziwe PPI tylko odwołanie do konkretnych trybów wyświetlanego obrazu. Dla przykładu – na Samsungu Wave, który ma 285 PPI miałem ustawione 240 PPI, które nie miało nic wspólnego z tym ekranowym.

  • Krzysztof Szymański

   Masz rację. Przeoczyłem to.
   Warto jednak zauważyć, że producenci ustawiają ppi niższe niż standardowe, więc ekran w moto X na pewno nie będzie większy niż 4,6 cala. W artykule napisałem ok. 4,6, więc błędu nie popełniłem.

 • Luca

  Dużo ciekawiej zapowiadają się Motorole Ultra i Ultra Maxx z pięciocalowymi ekranami Full HD.

  • Krzysztof Szymański

   Według mnie Moto X to idealny kompromis.

   • Luca

    Kompromisy są dobre dla nudziarzy.

 • Hash

  Cena ? 2900 zł. Joke.