Android Magazine

Drukuj fotoalbum

The New Nexus 7 na ostatniej prostej

Kolejnych informacji o nowym Nexusie 7 przybywa z każdym dniem. Wiemy już niemal wszystko, a gdy nadejdzie w końcu dzień premiery, będziemy siedzieć wygodnie w fotelu i popijając herbatę kiwać głową z lekkim uśmieszkiem na twarzy. -Tak, to wiem, o tym słyszałem, a tamto widziałem na zdjęciach.

Czasami zastanawiam się, czy tak słaba ochrona informacji na temat przyszłych urządzeń, to nie jest jakaś celowa polityka producentów, mająca zwiększyć zainteresowanie nowym urządzeniem. Prawdopodobnie coś w tym jest, choć nie zawsze. Przypomnijmy, że specyfikacja modelu k009 została ujawniona już niemal miesiąc temu. Po dziś dzień była systematycznie potwierdzana, a każda nowa informacja doprowadzała do niesamowitego ruchu w sieci.

image

Na następne informacje nie trzeba było długo czekać. Kilka godzin temu @evleaks na swoim profilu na Twitterze potwierdził wygląd nowego Nexusa ujawniając zdjęcia prasowe.

image

Kolejne wieści pochodzą ze sklepu Best Buy. Potwierdził on cenę Nexusa, która za wariant 16GB wyniesie 230$. W ofercie sklepu będzie dostępny już we wtorek 30 lipca. Tak więc z bardzo dużym prawdopodobieństwem we środę Sundar Pichai posłuży się nowym Nexusem do prezentacji Androida 4.3.

image

Jak widzicie, w obu przypadkach nie ma zaskoczenia. Jest to to samo urządzenie, które kilka dni temu widzieliśmy na krótkim filmiku. Moje odczucia są dosyć mieszane. Z jednej strony cieszy obecność diody powiadomień i podwójnego głośnika. Dobrym ruchem jest także użycie czarnych ramek zamiast srebrnych jak to miało miejsce w poprzednim modelu (lakier dosyć szybko się ścierał). Z drugiej, dosyć sceptycznie podchodzę do zastosowania aparatu o rozdzielczości 5 Mpix. Natomiast dźwięk z tak umiejscowionych głośników będzie tłumiony przez nasze ręce, gdy tablet będziemy trzymać w trybie horyzontalnym.

Mimo tych wszystkich niedociągnięć prawdopodobnie i tak kupię następcę obecnie posiadanego przeze mnie Nexusa 7. Stosunek jakości do ceny i szybkie aktualizacje prosto od Google, to coś, co stanowi o sile tego urządzenia. A Wy macie w planach zakup któregoś modelu z tej serii?

 • Luca

  Szału nie ma, obudowa powinna być mniejsza albo ekran większy, przynajmniej 8″

  • Krzysztof Szymański

   Szał jest pod obudową ;-)

   • Luca

    No nie bardzo bo 16 lub 32 GB to jakaś kpina.

    Tyle było dobre trzy lata temu w czasach Nexusa S.