Android Magazine

Drukuj fotoalbum

HTC nadrabia zaległości. Desire 500 zaprezentowany

HTC nie jest firmą, która by masowo wypuszczała nowe modele smartfonów. Po debiucie mniejszej wersji flagowego One przyszła pora na coś z niższej półki – choć cena wcale na nią nie wskazuje.


image

Desire 500 to nowy mid-range Tajwańczyków. Wyposażony jest w czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 200 1,2 GHz (Cortex-A5) z układem Adreno 203, a więc połączenie znane z modelu Desire 600. Posiada również 1GB pamięci RAM i 4 GB pamięci flash, którą będziemy mogli rozszerzyć nawet o 64GB za pomocą karty MicroSD.

W smartfonie nie zabrakło też porządnego aparatu. Ten umieszczony z tyłu obudowy może się poszczycić zdjęciami w rozdzielczości 8 Mpix natomiast kamerka do wideorozmów 1,6 Mpix. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to jego przekątna ma rozmiar 4,3-cala a jego rozdzielczość to 800×480 pikseli. Konfiguracja ta nie powinna być zbyt dużym wyzwaniem dla baterii o pojemności 1800mAh.

image

Niestety w urządzeniu zabrakło takich smaczków jak głośniki BoomSound i aparat UltraPixel. Na pocieszenie dostajemy dobrze już nam znaną technologie Beats Audio oraz Blinkfeed – agregat wiadomości z różnych serwisów i portali społecznościowych.

HTC przyzwyczaiło nas do wygórowanych cen za swoje produkty. Nie inaczej jest i tym razem. Przewidywana cena tego smartfona to 11900 nowych dolarów tajwańskich, czyli ok. 400 dolarów amerykańskich, co jest dosyć wysoką kwotą jak za urządzenie tej rangi. Desire 500 będzie prawdopodobnie przeznaczony wyłącznie na rynek tajwański. Europa będzie musiała się zadowolić modelami Desire 200 i 600.

Źródło: HTC