Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Samsung prezentuje Exynos 5420

Dziś Samsung przedstawił światu poprawioną wersję swojego flagowego SoC’a – Exynosa 5420. Układ ma przywrócić dobre imię poprzednika, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei i został wycofany z produkcji.


image

Exynos 5 podobnie jak jego starszy brat posiada dwa procesory. Główny – czterordzeniowy Cortex A15 z taktowaniem rdzeni 1,8GHz i pomocniczy (do mniej wymagających zadań) – czterordzeniowy Cortex A7 1,3GHz. Największą zmianą jest wprowadzenie szybszego (nawet 2x) 6-rdzeniowego układu graficznego ARM Mali T628 MP6 ze wsparciem OpenGL ES 3.0.

Dodatkowo wydajność układu ma podnieść zastosowanie dwukanałowej pamięci LPDDR3 993 MHz o przepustowości na poziomie 14,9 GB/s, co bez wątpienia przyda się przy streamingu filmów w wysokiej rozdzielczości. Takie połączenie według producenta przyniesie 20-procentowy wzrost wydajności względem poprzednika.

image

Masowa produkcja tego modelu ma ruszyć już w przyszłym miesiącu. Jest więc szansa, że układ ten zobaczymy w Samsungu Galaxy Note III na targach IFA w Berlinie.

Źródło: Mobilegeeks.de