Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Mapathon 2013 – ogólnopolski konkurs mapowania

Dziś Google idąc śladami innych krajów wystartowało z nową akcją mającą na celu poprawić jakość map w Polsce.

Cel jest bardzo prosty. Należy dodawać jak najwięcej nowych obiektów i zmian na mapach, np. lokalnych dróg, ścieżek rowerowych, placów zabaw, szpitali, boisk itp. Wszystkie korekty na mapie możemy dodawać używając Kreatora Map Google. Korzystając z tego narzedzia możecie dodawać nowe informacje na temat danego obiektu/obszaru na Mapach Google. Po wykonaniu tej czynności nastąpi weryfikacji przesłanych danych i jeśli okażą się trafne zmiany będą widoczne na Mapach Google i Google Earth.

image

Na najaktywniejszych uczestników konkursu czekają nagrody, i to nie byle jakie. Otóż będą to urządzenia z serii Nexus:
1. Każdy ze zwycięzców z pierwszej piątki otrzyma Google Nexus 4 (16 GB) lub telefon z Androidem o wartości około 1600 PLN.
2. Kolejnych 10 zwycięzców otrzyma Google Nexus 7 (32 GB, wifi) lub tablet z Androidem o wartości około 1300 PLN.
3. Powyższych 15 zwycięzców będzie mogło otrzymać też koszulkę i Certyfikat uczestnictwa od Google.
4. Pozostanie jeszcze dalszych 300 koszulek i Certyfikatów uczestnictwa od Google do wygrania za następne w kolejności najwyższe liczby zatwierdzonych zmian/zgłoszonych danych.

Konkurs startuje dzisiaj i potrwa do 21 sierpnia, a wyniki ogłoszone zostaną 1 października. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco Was zaprosić i życzyć powodzenia. Zarejestrować możecie się tutaj: Mapathon 2013. Mapujmy!

Źródło: Blog Google Polska