Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Nvidia ujawnia informacje na temat Tegry 5

O projekcie Logan wiedzieliśmy już od dawna. Jednak po konferencji jaka odbyła się w tym tygodniu na targach SIGGRAPH w Anaheim, w Kalifornii wiemy dużo więcej.

image

SoC następnej generacji będzie zbudowany na tej samej zasadzie co dotychczasowe wersje Tegry. Mianowicie będziemy w nim mieć 4 rdzenie główne – Cortex A15 – i piąty rdzeń wspomagający.

image

Zasadnicze zmiany zajdą w układzie graficznym. Otóż będzie on posiadał 192 rdzenie i będzie wykonany w architekturze Kepler znanej dotychczas z komputerów. Natomiast Tegra 6 – Parker – wykorzysta architekture Maxwell. Całość zbudowana będzie prawdopodobnie w procesie technologicznym 28 nm lub niższym.

image

Dzięki tym zmianom układ uzyska pełne wsparcie dla OpenGL 4.4, OpenGL ES 3.0, DirectX 11 oraz dla technologii CUDA. Co przełoży się na niesamowity skok technologiczny w stosunku do obecnych układów. Zdecydowanie większy niż pomiędzy poprzednimi generacjami układów Tegra. Wszystko to przy zachowaniu bardzo niskiego poboru energii – wydajność na wat 3x lepsza niż iPad 4.

Brzmi to fantastycznie jednak pamiętajmy, że premiera układu będzie miała miejsce dopiero w drugiej połowie 2014 r.. Do tego czasu Apple i inne czołowe firmy z pewnością zaprezentują konkurencyjną technologię w swoich urządzeniach mobilnych.

http://youtu.be/miEglxHz1iA>/center> Źródło: Informacja prasowa