Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Nowości od Motoroli tuż przed premierą Moto X

Premiera Moto X lada moment – konferencja zaczyna się o 21 czasu polskiego. Tymczasem światło dzienne ujrzały kolejne ciekawostki od Motoroli.


image

Motorola Migrate to aplikacja o której słyszeliśmy tydzień temu, lecz dopiero dziś trafiła do Google Play. Pomoże nam ona bezproblemowo przenieść się z dotychczasowego smartfona z Androidem na nowy sygnowany logiem Motoroli. Program zajmie się za nas transportem: zdjęć, filmów, ustawień, kontaktów z karty SIM, a nawet historią połączeń i zapisanymi wiadomościami tekstowymi. Aplikacja kopiuje dane wyłącznie z telefonów z systemem Android 2.2 lub nowszym. Możecie pobrać ją stąd.

image

Drugą potwierdzoną dziś nowością jest Motorola Connect. Jest to rozszerzenie do przeglądarki Chrome dzięki któremu będziemy mogli odbierać i wysyłać wiadomości SMS z poziomu przeglądarki, oraz zarządzać połączeniami przychodzącymi – zignorować, bądź odpowiedzieć krótkim SMS’em.

image

Te dwa narzędzia niewątpliwie poprawią komfort użytkowania smartfonów. Mimo to trudno oprzeć się wrażeniu, że nowy smartfon Google i Motoroli został stworzony z myślą o szpiegowaniu ludzi.

Konferencja Motoroli nie będzie transmitowana. Jedynym źródłem informacji będą osoby zaproszone na to wydarzenie oraz oficjalny profil Motoroli na Twitterze, na którym producent zobowiązał się publikować najświeższe informacje i zdjęcia z eventu.

image

Źródło: androidpolice, engadget, talkandroid