Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Key Lime Pie przyłapany na urządzeniach z serii Nexus

Oficjalna prezentacja obecnej wersji systemu Android – Jellybean 4.3 – miała miejsce zaledwie dwa tygodnie temu. Nowy robocik zgodnie z zapowiedziami nie przyniósł nam zbyt wielu zmian, aczkolwiek znacznie poprawiła się jego wydajność i płynność działania.


image

Kolejnym etapem rozwoju systemu ma być rzekomo wersja 5.0, która ma przynieść zmiany na miarę tych zawartych w Ice Cream Sandwich (4.0). Od dłuższego czasu po sieci krąży informacja, że nową wersją systemu będziemy mogli się cieszyć już pod koniec października. Wiarygodność tej informacji potwierdza plotka, że w podobnym okresie czasu możemy się też spodziewać premiery następcy Nexusa 4 (Nexusa 5?). Z dużym prawdopodobieństwem może dojść do podobnej sytuacji co dwa tygodnie temu, kiedy to ukazał się nowy Nexus 7 wraz z odświeżoną wersją systemu.

image

Fakt, że Google pracuje nad nową wersją Androida został potwierdzony wczoraj w raporcie błędów pochodzącym z projektu Chromium. Na screenie widzimy dwa urządzenia działające pod kontrolą wczesnej wersji nowego Androida – Nexusa 4 i Nexusa 7 – oznaczonego odpowiednio KRS365 i KRS368. Pierwsza litera wedle tradycji oznacza nazwę systemu, co potwierdza nam, że chodzi właśnie o Key Lime Pie.

image

Kolejna aktualizacja wedle doniesień ma przynieść optymalizację oprogramowania pod smartfony ze słabszą specyfikacją. Mówi się także o delikatnym retuszu wyglądu systemu. Prawdopodobnie będzie on wykonany w tej samej stylistyce co aplikacje od Google (zapoczątkowaniej w Google Now). Choć chyba nikt nie miałby nic przeciwko, żeby Key Lime Pie prezentował się tak jak na powyższym koncepcie autorstwa Jinesh Shah.

Źródło: technobuffalo

 • Guest

  > Choć chyba nikt nie miałby nic przeciwko, żeby Key Lime Pie prezentował się tak jak na powyższym koncepcie autorstwa Jinesh Shah.

  Ja miałbym coś przeciwko. I na pewno nie tylko ja. Nie potrzeba nam drugiego płaskiego iOSa. Android z Holo takim, jakie jest teraz jest piękny i nie trzeba wiele zmieniać.

 • Seb

  Czy ta grafika z logo KLP z nagłówka to oficjalny obrazek od Google? Czy tylko czyjaś wizja, projekt etc.?

  • To oficjalny obrazek od Google’a :) Jest jeszcze jeden obrazek przedstawiający 8-bitową grę w której walczą Jelly Bean i Key Lime Pie.

 • Ja byłbym przeciwko, bo to coś na screenach jest brzydkie.