Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Nexus 7 (2013) — unboxing

Wczoraj po południu dojechał Nexus 7 (model z 2013) i został mi przekazany celem zrobienia stosownej dokumentacji zdjęciowej. Dominik, który jest winny istnienia najnowszego Nexusa w redakcji, ma tradycyjnie pecha — miał dolecieć w niedzielę wieczorem, ale Dreamliner, którym był przewożony nie wystartował. Zepsuł się. Dreamliner, nie Nexus.

blogPW1_7598_1240px

Nowy Nexus 7 ma plecki wykonane z materiału zwanego soft–touch, który przyciąga kurz i odciski palce jak sam … erm … bardzo mocno. Wręcz identycznie jak czarny Kindle z analogicznymi pleckami. Osobiście preferuję ten materiał nad rozwiązaniem Asusa w poprzedniku, ale trzeba żyć z paluchami na nim.

blogPW1_7599_1240px

Jak wspominałem, przyciągają również kurz. Wystarczy go położyć na przykład na kanapie i niemal natychmiast jest cały w drobnych włoskach. Rozwiązanie: kupić kanapę skórzaną.

blogPW1_7600_1240px

Jakościowo nie można mu wiele zarzucić, szczególnie, że kosztuje w USA $229 netto.

blogPW1_7602_1240px

To jednak ekran jest perełką tego tabletu, pomimo jego bardzo dziwnych i nienaturalnych proporcji.

blogPW1_7604_1240px

Świeci jasno, wygląda na to, że świetnie (i naturalnie!) odwzorowuje kolory, a przy okazji ma gęstość ponad 320 ppi.

blogPW1_7605_1240px

Patrzenie na tekst wyświetlany na jego ekranie to czysta przyjemność.

blogPW1_7606_1240px

Da się go trzymać jedną ręką, ale nie jest to dla mnie ani wygodne, ani praktyczne. Wolę chwycić go z jednej strony, ale ze względu na wysokość z jakiej robiłem to zdjęcie, wolałem nie dzwonić do jego właściciela z informacją, że sesja wypaliła, a Nexus poddał się grawitacji.

blogPW1_7608_1240px

Napis na pleckach mieni się kolorami nie tylko ze względu na odbicia w nim — niektóre kolory to wynik aberracji chromatycznych obiektywu.

blogPW1_7609_1240px

Port USB wygląda na lepiej wykonany niż w poprzedniku, chociaż nie jestem jego fanem — fakt, że ten metal jest widoczny trochę mnie odpycha.

blogPW1_7610_1240px

Przycisk Sleep / Wake oraz regulacja głośności znajduje się po prawej stronie.

Nexus 7 vs iPad mini 100 percent crop - iPad mini 01

Tak wygląda ekran iPada mini (163 ppi) w powiększeniu (100% crop).

Nexus 7 vs iPad mini 100 percent crop - Nexus 7 01

A tak Nexus 7 z 2013 roku z 323 ppi (100% crop).

Nexus 7 vs iPad mini 100 percent crop - iPad mini 02

Ponownie iPad mini (100% crop).

Nexus 7 vs iPad mini 100 percent crop - Nexus 7 02

Oraz znowu Nexus 7 (100% crop).

n7_new_vs_old

Dominik wczoraj za pomocą iPhone’a 5 z Olloclip zrobił też porównanie ekranu Nexusa 7 z 2012 roku z tegorocznym. Różnica jest bardzo wyraźna.

* * *

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj, na moim Flickr.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

 • MacAztek

  ciekawe jak bateria będzie w nim trzymac?

  • magart_

   Podobno jest okropnie i ludzie osiągają 6H. To jest po prostu śmieszne ;)
   + niektórzy mają problem z poprawną pracą dotyku…

 • MarioFraszczak

  Proporcje ekranu osobiście uważam za niedorzeczne .

  • Nexus 7 2012 jest zgrabniejszy, bardziej proporcjonalny, ale ten za to jest cieńszy, lżejszy i ma bardzo dobry ekran. Sam ekran jest dokładnie w tych samych proporcjach i wielkości co N7 2012.

  • mglisty

   niedorzeczne? bo dzięki tym proporcjom można oglądać filmy bez czarnych pasów oraz tablet w rozmiarze 7” mieści sie w tylnej kieszeni jeansów, w marynarkach i letnich kurtkach czyli w 100% spełnia warunek mobilności?
   8” cali 4:3 nie wsadzisz do „normalnej” kieszeni i filmy to porażka – do internetu owszem w 4:3 jest wygodniej – coś za coś – i bądźmy szczerzy internet na 16:10 to nie tragedia za to konieczność noszenia w torbie „mobilnego(?)” 8” 4:3 tragedią już jest…

   • MarioFraszczak

    Jeśli tablet ma służyć głównie do wkładania kieszeni i oglądania filmów to ja Panu dziękuje za dyskusje .
    Dlaczego niedorzeczne proporcje ? Porównaj wielkość ekrany 7″ z „niewiele” wiekszym 7,9″ iPada Mini . Różnica jest kolosalna a właściwie nie powinna. Nexus wygląda przy ipadzie mini jak telefon na sterydach.
    Dobrze że poprawiono ekran . Teraz Apple będzie musiało coś zrobić z ipad mini
    Co do wkładania do tylnej kieszeni to pamietaj o wyjęciu przed siadaniem:) Szkoda pęknietego plastiku.

    • mglisty

     Porównaj sobie mobilność 7″ 16:10 z „niewiele” większym 7,9″ iPada Mini – różnica jest kolosalna na korzyść 7”.
     Tablety 7-8” cali to zdaje się kategoria urządzeń, które kosztem wygody konsumpcji treści na małym ekranie maja zapewnić jak najlepszą mobilność – ot taki kompromis – jak wspomniałem coś za coś.
     Jeśli tablet ma rozmiary uniemożliwiające przenoszenie go w normalnej garderobie to jaka jest jego mobilność? Jaki jest sens jego istnienia? Czy nie lepiej do torby załadować 10” skoro i tak już musimy się z ta torbą męczyć? Tych kilkaset gram więcej to żadna różnica w porównaniu do wygody „konsumpcji treści na 10” (ba do torby to mi notebook nawet wchodzi..), zamiast męczenia się z nieporęcznym i małym 8 calowcem 4:3.
     W tej kategorii tabletów mobilność jest najważniejsza, bo te tablety mają „służyć do łatwego przenoszenia” – i ja również Panu dziękuje za dyskusje.

 • Pingback: Nasz unboxing najnowszego Nexusa 7 (2013) | iMagazine()

 • rafsko1

  Ten model wydany teraz, to tylko wifi?

 • Żeby uściślić – moje porównanie ekranu, które Wojtek wkleił na końcu artykułu nie było robione olloclip, tylko Canonem 5d mkII z makro.

  Olloclip wrzucałem tylko na Instagram – http://instagram.com/dominoaqq