Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Kit Kat 4.4, czyli jak Google i Nestle nabijają się z Apple

Jestem w stanie się założyć, że Google tylko czekał na rozesłanie przez Apple zaproszeń na premierę iPhone’a 5S, aby ich pięknie strollować zapowiedzią Androida 4.4, zwanego Kit Kat. Całość jest o tyle zabawna, że dogadali się z Nestle (oraz Hersheys na terenie USA), aby osiągnąć odpowiedni efekt.

Naśmiewanie się z Apple rozwiązano dwutorowo — po pierwsze zaprezentowali baton Kit Kata stosując metody Jonniego Ive’a, nadwornego projektanta firmy z Cupertino, pakując całość wizualnie na swój sposób, a po drugie nakręcili film, w którym imitują jego sposób bycia. Czy to jest śmieszne czy nie pozostawiam do indywidualnej oceny — dla niektórych jest to niesmaczne, a inni bawią się setnie — ale koniecznie polecam Wam jedno: przeczytajcie drobny druk na dole tej strony! Mistrzostwo świata. #GrannyEyed

Najciekawszy jednak jest fakt, że rozmowy pomiędzy dwoma firmami trwały od końca 2012 roku i dopiero podczas tegorocznego MWC osiągnięto kompromis. Cała akcja nie wiązała się z przekazami pieniężnymi ani w jedną, ani w drugą stronę — zrobili to dla samego funu. To jednocześnie pierwsza wersja Androida, która korzysta z nazwy zastrzeżonej.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

 • Robert Basałaj

  wyszło im to – strasznie „niesmacznie”

 • Oskar Jursza

  FENOMENALNE! KitKat jak można nie lubić KitKat’a?
  Wersja 5 Andka powinna nazywać się M&M’s
  Będzie to zgodne z linią nazw Androida. Tak na marginesie, gdyby ktoś nie wiedział co oznaczają dane nazwy to może tu zerknąć http://www.android.com/kitkat/

 • de_MarK

  Swietna okazja, by troszke ponaigrywac sie z jablkowego pierdupierdu patosu.