Android Magazine

Drukuj fotoalbum

ASUS i Grywalizacja, zapraszamy!

Rusza pierwszy ogólnopolski konkurs oparty na mechanice gry biznesowej skierowany do młodych przedsiębiorców i wspierany przez gwiazdę najlepszej ligi koszykówki, Marcina Gortata.

Grywalizacja polega na wykorzystaniu założeń rządzących fabułą w grach komputerowych do modyfikowania zachowań ludzi w świecie rzeczywistym. Jest to jedna z technik stosowana w celu zwiększenia zaangażowania ludzi pracujących w korporacjach, bądź jako narzędzie komunikacji marketingowej. Elementy grywalizacji leżały także u podstaw sukcesu serwisów opartych na geolokalizacji: foursquare, SCVNGR. Oba stanowią połączenie mobilnej rozrywki oraz zabawy w przestrzeni miejskiej.

ASUS i Grywalizacja to polska odpowiedź na rosnący trend związany z implementowaniem zasad “gamification” w środowisku nowopowstających amerykańskich firm. Konkurs zostanie zainaugurowany 25 września podczas spotkania w warszawskim Business Linku, połączonego z warsztatami prowadzonymi przez Pawła Tkaczyka, autora książki “Grywalizacja”. Po zakończeniu szkolenia zostanie ogłoszone zadanie konkursowe przygotowane przez patrona strategicznego i technologicznego projektu, firmę ASUS. Uczestnicy będą mieć 2 tygodnie na przygotowanie rozwiązania – spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 finalistów. Zwycięzca zostanie ogłoszony 18 października, a nagrodę w postaci sfinansowania zwycięskiej gry, tabletów ASUS oraz 4-dniowej wycieczki i biletów VIP na jedyną globalną konferencję biznesową Webit Congress 2013 w Turcji wręczy osobiście Paweł Tkaczyk. Dodatkowo w ramach nagrody 30 Startupów, które stworzą najlepsze rozwiązania, będą miały szansę przetestowania ich w ekosystemie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i w Business Linkach.

Ambasadorami projektu są Aleksandra Mikołajczyk, aktorka, prezenterka i założycielka telewizji internetowej StartupTV.pl oraz Maciej Budzich, autor bloga mediafun.pl.

Konkurs skierowany jest do wszystkich startupów w Polsce. Akcja ma na celu wprowadzenie grywalizacji do młodych firm.

AndroidMagazine.pl objęło patronat medialny nad akcją, zapraszamy!

Zaproszenie

Autor: Bartosz Dul

Lubię pisać, lubię Androida, lubię muzykę, rower i nie pochłaniam kawy. Prowadziłem Android.com.pl, współprowadziłem jeden z największych blogów tech. w Polsce - Komórkomania.pl. Redaktor naczelny AndroidMagazine.pl