Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Zdalne blokowanie urządzenia z Android Device Manager

android-device-manager

Usługa Google Android device manager, która miała swoją premierę w sierpniu tego roku, doczekała się w dniu wczorajszym aktualizacji. Poza możliwością zdalnego wywołania dzwonka w urządzeniu i zdalnym jego wyczyszczeniu, dodana została opcja zdalnej blokady urządzenia zdefiniowanym kodem.

Ciekawostką jest to że kod ustalony przez usługę ma wyższy priorytet niż kod ustawiony na samym urządzeniu, dzięki temu możemy być pewni, że blokada będzie skuteczna nawet jeśli ktoś zdołał poznać kod lub wzór odblokowujący tablet czy telefon. Niestety sama usługa blokowania urządzenia będzie aktywna dopiero, gdy telefon otrzyma polecenie blokady z serwisu, w przypadku urządzenia z włączonym trybem samolotowym zostanie ono zablokowane dopiero w momencie zalogowania się do sieci i nawiązania połączenia internetowego.

Jak widać usługa Device Manager jest cały czas rozwijana o nowe opcje, dzięki temu możemy trochę mniej martwić się o nasze urządzenia.

Swoje urządzenie możesz aktywować i śledzić pod tym adresem.

Autor: Adam Lange

Uważny obserwator. Pasjonat i ewangelista nowych technologii. Z systemami mobilnymi związany od 2003 r, zawodowo i hobbystycznie.

  • A można w jakiś sposób usunąć z listy stare urządzenia, których już nie mamy?

  • AdamLange

    Chyba wystarczy wyrejestrować je w profilu Google Play

  • Przemek Stachiewicz

    A jak usunąć te hasło ?