Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Sony Xperia Z Ultra Google Play edition – trzecia porcja wczorajszego deseru

Wczoraj, oprócz wspomnianego białego Nexusa 7 oraz G Pada 8.3, pokazano gigantyczną Xperię Z Ultra w wersji Google Play edition. Trzy desery z KitKatem na boku w jeden wieczór? Smacznego!

Jeśli przypadkiem nie wiecie to to maleństwo posiada ekran o przekątnej 6.4″ i rzekomo, w niektórych krajach, w komplecie dostaje się specjalne spodnie dla mężczyzn lub szykowną kopertówkę dla kobiet… a nawet jeśli tak nie jest to powinni to robić. Z Ultra „pod maską” kryje Snapdragona 800 (MSM8974), którego taktuje częstotliwością 2.2 GHz, 16 GB pamięci flash, a całość opakowano w skrajnie cienką obudową o grubości 6.5 mm, ważącej 212 g. A cena? 649 USD netto.

Sony Z Ultra GPe 02

Bardzo podoba mi się ten trend producentów do wypuszczania swoich komputerów (telefonów i tabletów) jako edycji Google Play. To świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć czystego Androida, bez tego całego zbędnego dodatkowego oprogramowania, które tak często zaśmieca system. Google teraz musi bardziej postarać się o jego szerszą dostępność na świecie – polski Google Play Store z hardwarem również nie zaszkodzi…

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.