Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Android Magazine 04-05/2014 – Android Wear – zacznij nową erę!

Vic Gundotra odszedł. Google I/O wkrótce. Android Wear niedługo zadebiutuje publicznie. Google Glass staje się powolutku coraz bardziej dostępny. Przy okazji również przepowiadana jest śmierć Nexusów. Google wprowadza zmiany, mniejsze lub większe, ale najbliższy rok będzie bardzo interesujący pod względem kierunku, jaki firma obierze. Lepsze czy gorsze? To dopiero będziemy mogli analizować w przyszłości.

Program Android Silver to coś, co przykuło moją największą uwagę. Próba walki z dominacją Samsunga? Zwiększenie kontroli nad systemem operacyjnym? A może po prostu inni producenci chcą więcej możliwości niż wypuszczanie obecnych modeli pod szyldem Google Play Edition? Czy to zwiastuje pojawienie się zupełnie nowych modeli, nexusopodobnych, które będą dawały zbliżone doświadczenia do GPe, ale oparte o inne konstrukcje niż flagowce? Prawda zapewne okaże się znacznie prostsza. Obawiam się jednak, że może to również sugerować, że ceny pójdą w górę – Nexusy były co prawda subsydiowane przez Google’a, ale umówmy się, że za takie pieniądze nikt nie oferował niczego zbliżonego pod względem parametrów technicznych.

Przed nami kilka niezwykle ciekawych miesięcy…

– Wojtek Pietrusiewicz, Zastępca Redaktora Naczelnego

Pobierz numer

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.

  • Google stworzy inteligentne zegarki, które będą monitorować nasze funkcje życiowe, będzie patrzeć naszymi oczyma poprzez Google Glass, kolekcjonować wszystkie dane nie tylko o tym co widzimy, ale także o tym jak zachowuje się nasz organizm. Do czego jest im to potrzebne? Kilka miesięcy temu przejęli firmę Deep Mind, która zajmuje się sztuczną inteligencją, a wcześniej kilka innych specjalizujących się w zaawansowanej robotyce. Aż strach się bać do czego wykorzystają informacje zebrane na tak dużej próbie użytkowników?

  • Petedendo

    z tak ogromną ilością danych można zrobić zarówno dużo złego jak i wiele wspaniałych rzeczy oby wybrali to drugie