Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Samsung Galaxy S5 Prime oraz HTC One M8 Prime wyciekają

Po raz pierwszy w historii, zarówno flagowiec Samsunga oraz flagowiec HTC mają praktycznie bliźniacze podzespoły. Jednak w firmach to się nie spodobało, więc obaj producenci podobno przygotowują nowe wersje wspomnianych smartfonów.

Na pierwszy ogień poszedł Samsung. Urządzenie wyciekło na łamach portalu PhoneArena, a nazywać ma się Samsung Galaxy S5 Prime. Prime jest troszkę szerszy od S-piątki, a także grubszy. Ta ostatnia zmiana jest spowodowana zmianą materiałów, z których wykonany jest smartfon. Podobno jest to długo oczekiwane aluminium. Różnicą jest też umiejscowienie głośnika – z tyłu urządzenia zawędrował na dolną krawędź, tak jak ma to miejsce w Note 3.

Ze zmian pod maską mamy tutaj do czynienia ze Snapdragonem 805, 3 GB pamięci RAM oraz ekranem o rozdzielczości QHD. Pogoń za LG G3? To na pewno.

samsung-galaxy-s5-prime-leak-2-710x507 samsung-galaxy-s5-prime-leak-1-710x481

To było wczoraj. Dzisiaj Internet usłyszał szczegółowe doniesienia na temat ulepszego HTC One M8. Smartfon z Tajwanu przez wielu uważany jest za najlepszy sprzęt na rynku, dlatego istnienie Prime’a może trochę szokować. Tak, nowy flagowiec HTC ma nazywać się HTC One M8 Prime. Informacji na temat urządzenia dostarcza nam nie kto inny, jak @evleaks. Podobno, najfajniejszą nowością w M8 Prime jest jego obudowa, wykonana z materiału nazywanego AlSiC (połączenie aluminium i ciekłego silikonu krzemu). Materiał ten zapewnia wytrzymałość, będąc jednocześnie lekkim. Poza tym, nowy model HTC ma być również wodoodporny.

Jeśli chodzi o podzespoły, to HTC One M8 Prime oferować ma 5,5-calowy ekran QHD, Snapdragona 805 oraz 3 GB pamięci RAM. HTC miało też znacznie udoskonalić układ Duo-Camera znany z bazowego M8.

Wygląda więc na to, że modele Prime będą również bliźniaczo podobne. Pomijając ten fakt, zastanawiam się, jak na nowości zareagują posiadacze S5 i M8. Wydać prawie 3 tysiące złotych na flagowego smartfona, żeby zaraz dowiedzieć się, że można było go zrobić dużo lepiej?

Źródło: PhoneArena, @evleaks; Zdjęcie tytułowe: PhoneArena

  • Ap5ik

    Jedna uwaga: angielskie słowo silicon tłumaczymy jako krzem (metal) , w odróżnieniu od silicone, czyli silikon (związek chemiczny).

    Obudowa HTC One Prime z ciekłego silikonu byłaby zapewne niepowtarzalną, niczym wprost od chirurgia plastycznego…