Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Akademia Xperia, czyli Sony uczy jak robić zdjęcia smartfonem

Smartfony rozwijają się w oszałamiającym tempie. Ekrany o wysokich rozdzielczościach, wielordzeniowe procesory, pokłady pamięci RAM i, wreszcie, aparaty, które pozwalają robić naprawdę niesamowite zdjęcia. Jednak sam aparat to za mało.

Jeśli chcesz wyciągnąć z kamery w swoim telefonie jak najwięcej, to Sony zdaje się oferować coś specjalnie dla Ciebie. Akademia Xperia jest pierwszą w Polsce internetową szkołą filmu i fotografii komórkowej.

Zgodnie z informacją prasową:

W ramach prac Akademii zaplanowano w tym roku 6 webinariów, warsztaty fotograficzne, cykle poradnicze, konkursy i spotkania z twórcami. W planach Sony jest również wydanie specjalnego e-podręcznika, organizacja wystaw fotograficznych, patronat nad projektami filmowymi z wykorzystaniem smartfonów oraz publikacja ekskluzywnych albumów poświęconych fotografii mobilnej.

– Chcemy nie tylko bawić, dostarczać rozrywkę, ale też wzbogacać użytkowników naszych produktów w niezbędny zasób wiedzy technologicznej. Dla wielu z nich fotografia wykonywana z użyciem smartfonów ma ogromne znaczenie, traktują tę funkcję w swoim telefonie jako najbardziej istotną i decydującą o zakupie – mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications. – Smartfony Xperia wchodzą na coraz wyższy poziom zaawansowania technologicznego, a jednocześnie nasi klienci chcą robić coraz więcej doskonałych zdjęć i filmów. Szukają wiedzy na ten temat, rozwijają swoje umiejętności często metodą prób i błędów ‒ zamierzamy ich wesprzeć w tych poszukiwaniach. Pokazać użytkownikom smartfonów Sony Xperia, jak można je w twórczy i coraz doskonalszy sposób wykorzystać do robienia jeszcze lepszych fotografii i filmów. Pokażemy im wielkie możliwości, które kryją się w manualnych ustawieniach aparatu w smartfonie i zachęcimy do kreatywnego wykorzystania wszystkich funkcji.

Będziemy przekazywali wiedzę nie tylko w zakresie wykorzystania możliwości smartfonów, ale również podstawowe kanony fotografii i sztuki filmowej. Jako wykładowców do naszej Akademii zaprosiliśmy wybitnych polskich twórców w dziedzinie fotografii, w tym między innymi Roberta Wolańskiego, Jacka Boneckiego czy Tomka Sikorę. Opowiemy o tajnikach fotografii sportowej, portretowej, ulicznej, o eksperymentach fotograficznych, najlepszych pomysłach na fotografię krajobrazową i przydatnych aplikacjach. Sporo uwagi poświęcimy filmowaniu przy użyciu smartfonów. O swojej pracy ze smartfonami w technologii 4K opowiedzą operatorzy filmowi i reporterzy.

Zainteresowanym Akademią Xperia radzę się pospieszyć. Ilość miejsc jest ograniczona, a żeby zapisać się należy przesłać swoje zgłoszenie na adres rekrutacja1@AkademiaXperia.pl. Musi ono zawierać 5 zdań, w których chętny opisze swoją fotograficzną pasję. Ze wszystkich zgłoszeń nadesłanych do 21 maja 2014 roku, wybrane zostaną te najciekawsze.

Źródło: Informacja prasowa