Android Magazine

Drukuj fotoalbum

W Warszawie powstanie Google Campus!

Od jakiegoś czasu Polska ma coraz ważniejsze miejsce na technologicznej mapie świata. Tę zmianę zauważyło również Google, które już w przyszłym roku otworzy w Warszawie swój Google Campus.

Google Campus to nowoczesny ośrodek stworzony dla startupów, miejsce gdzie powstawać będą innowacje i produkty przyszłości. Nowicjusze w świecie biznesu będą mogli zasięgnąć rady doświadczonych kolegów, programiści będą mogli razem odkrywać świat aplikacji, a wszystko to w charakterystycznej dla Google luźnej atmosferze. Warto dodać, że dotychczas Google otworzyło tylko dwa Campusy – jeden w Londynie, jeden w Tel Avivie.

Więcej szczegółów w informacji prasowej:

Warszawa, 4 czerwca 2014 r. – Eric Schmidt, prezes rady Google, podczas spotkania z Premierem Donaldem Tuskiem, omówił plan uruchomienia w Warszawie Google Campus, nowoczesnego ośrodka dla startupów technologicznych. Warszawski Campus zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. i będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie. To jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości
w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce – powiedział Eric Schmidt, prezes Google.

Google Campus Warszawa to inicjatywa Google w ramach programu innowacyjności
i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W styczniu 2013 r. Google uruchomił
w Krakowie program Google for Entreprenurs
.  W kwietniu br. Google nawiązał również współpracę
z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln USD uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

Dzisiaj firma Google ogłosiła również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim
i dziennikiem Financial Times, kampanię New Europe 100 Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce. 

Google w Polsce

Google jest obecne w Polsce od 2006 r. Obecnie posiada w Polsce 3 biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta
na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.