Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Konferencja „Tab Into Color” już tej nocy. A co na niej?

Jak dobrze wiemy, Samsung zaprasza na konferencję, której pełna nazwa brzmi „Tab Into Color”, która odbędzie się jutro w Nowym Jorku o 1:00 w nocy naszego czasu. Jest to wydarzenie z serii „Samsung Galaxy Premiere 2014”, dlatego prosto wydedukować, że zobaczymy tam nowe tablety z serii Galaxy Tab. Tylko co to ten „color”?

Pierwsze doniesienia mówiły o kolorowych tabletach. Jednak szybko plotki naprowadziły nas na poprawny trop: Samsung pokaże tablety z ekranami SuperAMOLED. Koreańczycy oferują je w każdej z generacji swoich flagowych smartfonów, a ich klienci lubią głęboką czerń, przesycone barwy i wysoki kontrast. Z roku na rok, technologia ta stara się coraz lepsza.

Owe tablety będą członkami nowej linii, Galaxy Tab S. Skoro ich premiera ma odbyć się tej nocy, to, oczywiście, wiemy o nich wszystko.

Galaxy Tab S będą dostępne w dwóch rozmiarach: 8,4″ oraz 10,5″. Różnić się będą, poza wymiarami ekranów, wagą oraz rozmiarami baterii, poza tym specyfikacje są identyczne. Panel SuperAMOLED będzie wyświetlał 2560×1600 pikseli. Pod maską (zapewne dalej plastikową) działać będzie Exynos (czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,9 GHz oraz czterordzeniowy o 1,3 GHz) lub czterordzeniowy Snapdragon z 2,3 GHz. Do tego 3 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej, możliwość rozszerzenia kartami microSD, aparat 8 MPix z tyłu i 2,1 MPix z przodu. Wszystko to zamknięte w obudowie o grubości 6.6 mm! Model 10″ będzie ważył 465 g (467 wersja z LTE) i miał baterię o pojemności 7900 mAh. Mniejszy brat to 294 g (298 jeśli dodamy LTE) i akumulator z 4900 mAh. Oba modele będą dostępne w jasnej i ciemnej wersji, a każdy będzie działał w oparciu o Androida 4.4 KitKat. Warto wspomnieć, że Samsung planuje wprowadzić razem z Galaxy Tab S czytniki linii papilarnych do tabletów. Być może, będzie on miał więcej sensu niż ten z S5.

gst1 gst1-1

Co ciekawe, Galaxy Tab S to nie pierwsze tablety z ekranami SuperAMOLED od Samsunga. Prawie trzy lata temu Koreańczycy pokazali model Galaxy Tab 7.7 właśnie z takim wyświetlaczem, jednak nie odniósł on spektakularnego sukcesu. Jak będzie tym razem? Przekonamy się.

Prezentacja będzie dostępna do oglądania na żywo w Internecie na kanale Samsunga na YouTube.

Źródło: Evleaks