Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Filmy już w polskim Play Store!

Dosłownie miesiąc temu dostaliśmy możliwość słuchania muzyki z Google Play Store. Dzisiaj, do usług dostępnych w Polsce dołącza Google Play Filmy! Tym samym dogoniliśmy Burkinę Faso, gdzie można oglądać filmy w Play Store od marca.

O ile w przypadku streamingu muzyki w Polsce nie ma problemów z wyborem, to już wideo na żądanie raczej kuleje. Z „większych” graczy jedynie Apple zdecydowało się na wejście do naszego kraju, a lokalne propozycje nie grzeszą biblioteką czy wygodą obsługi. Filmy w Google Play mogą być lekarstwem.

Wybór jest naprawdę szeroki, od nowości kinowych do klasyków kina. Większość filmów dostępna jest do wypożyczenia, część można tylko kupić. Koszt pierwszej opcji to od 3 złotych do 17. Film jest wypożyczany na 30 dni, zaś po pierwszym odtworzeniu mamy 48 godzin na skończenie go. Jeśli mówimy o zakupie, to najtańsza pozycja jaką znalazłem zuboży nas o 15 9,99 złotych, najdroższa o złotych 71. Wszystko zależy od popularności i „świeżości” produkcji, a także jakości obrazu.

W sklepie brakuje seriali – nie jest pewne, czy te w ogóle się pojawią, chociaż bardzo na to liczę.

Screenshot_2014-06-20-00-10-38

Póki co, nie udało mi się znaleźć filmu z polską wersją językową – są tylko napisy. Tak naprawdę, nie znalazłem nawet żadnego polskiego filmu.

 • Jakub

  No to niedługo będziemy mieli pełny google play!

  • Tomasz Płudowski

   no w sumie. Już jest dobrze

 • Robiq

  a gdzie to TV?