Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Pierwsza Nokia X bez aktualizacji systemu

Wczoraj Microsoft pokazał nową wersję Nokii X, swojego telefonu działającego w oparciu o Androida. Poza różnicami sprzętowymi, X2 wyróżnia się nowym oprogramowaniem. Wyróżnia się, bo pierwsza generacja smartfonu nowego systemu nie dostanie.

Pierwszą Nokię X poznaliśmy w lutym tego roku. Tragiczne podzespoły i niska cena częściowo przysłoniły fakt, że urządzenia działało na przestarzałej wersji Androida – 4.1.2. Dla przypomnienia, system ten pojawił się jeszcze w 2012 roku! X2 korzysta już z ostatniej iteracji Jelly Bean, 4.3. Wiele osób liczyło, że Microsoft zdecyduje się na aktualizację Nokii X, X+, XL. Niestety, okazuje się, że sprzęty te są niewystarczająco wydajne, żeby uciągnąć 4.3 razem z nakładką Nokia X Software Platform w wersji 2.

Fakt, Microsoft dosyć poważnie zmodyfikował Androida na swoje potrzeby. Pozbył się wszystkich powiązań z Google, a także upodobnił system do swojego autorskiego Windows Phone. Mimo to, producent przyzwyczaił nas do świetnie zoptymalizowanych systemów dla telefonów, więc można oczekiwać, że nakładka na Androida zostanie stworzona z równie dużym staraniem. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ona jest powodem, dla którego pierwsze Nokie X zostaną na 4.1.2.

Tak naprawdę,bardziej niż kolejnych cyferek przy nazwie Androida użytkownikom może brakować nowej wersji nakładki w Nokii X, . Całe szczęście, Microsoft zapowiedział łatanie poważniejszych dziur w systemie drobnymi aktualizacjami. Pytanie tylko, czy to wystarczy?

  • RDF

    ludzi, którzy kupują takie telefony absolutnie nie obchodzi, czy jest to 4.1 – 8.2 czy 1.3

  • SADKOWSKI.ORG

    Obchodzi aby wyglądała jak Nokia, była tania i nie zacinała się :)