Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Wyszukiwanie głosowe z każdego ekranu – to możliwe!

Wraz z premierą KitKata, Google dodało możliwość włączanie wyszukiwania głosowego komendą „OK, Google”. Jedyny warunek był taki, że znajdowaliśmy się na pulpicie. Najnowsza aktualizacja Google Search pozwala na wywoływania wyszukiwania z praktycznie każdego miejsca systemu.

Po raz pierwszy taką funkcję zobaczyliśmy w Moto X. Nazywa się tam Touchless Control i pozwala na aktywację wyszukiwania głosowego poprzez wypowiedzenie „OK, Google Now”. Co prawda propozycja Google nie jest tak doskonała (Motorola cały czas nasłuchuje, nieważne od swojego „stanu”), ale w zupełności wystarcza. Wyszukiwanie głosowe możemy aktywować kiedy ekran jest włączony lub kiedy urządzenie jest podpięte do ładowania.

Aby to aktywować należy wejść w Ustawienia w Google Search, a następnie przejść do Voice, Language – tutaj wybrać English (US), następnie w „OK Google” Detection zaznaczyć „From any screen” oraz „From lock screen”. Kolejny punktem jest przejście przez trzy próby wypowiedzenie „OK Google”, w celu skonfigurowania aplikacji i gotowe.

Uwaga! Jeśli ta opcja nie jest widoczna u Ciebie to:

1. Upewnij się, że masz aktualną wersję Google Search;

2. Wpisz w polu wyszukiwania w Google Search „Okay Google Everywhere”.

Następnie aktywuj funkcję. Miłego krzyczenia do telefonów i tabletów!

OK Google Everywhere działa na pewno na KitKacie.

Źródło: AndroidPolice