Android Magazine

Drukuj fotoalbum

ZTE rozpocznie sprzedaż urządzeń z Google Experience Launcher

Czasy, w których chińskie smartfony są traktowane z przymrużeniem oka powoli mijają. Mieszkańcy Państwa Środka coraz lepiej sobie radzą na rynku międzynarodowym i często podejmują walkę z bardziej renomowanymi producentami. Nierzadko decydują się na ruchy, które u fanów Androida wywołują szeroki uśmiech.

Tak właśnie niedawno zrobiło ZTE, które w oficjalnej informacji prasowej ogłosiło, że rozpocznie sprzedaż urządzeń z zainstalowanym Google Experience Launcher. Jest to launcher pokazany na Nexusie 5, wraz z premierą KitKata, dostępny wyłącznie dla smartfonów i tabletów sprzedawanych w Google Play Store. Charakteryzuje się on niebanalnym wyglądem oraz mocną integracją z Google Now oraz Wyszukiwarką Google.

Oczywiście, nie oznacza to, że ZTE teraz nie będzie dostarczało zmodyfikowanych aplikacji do swoich smartfonów, ale z całą pewnością będą one bardziej stonowane. Być może producent pójdzie drogą Motoroli i zaoferuje praktycznie czystego Androida z doinstalowanymi programami? Tego jeszcze nie wiemy. Pierwsy ZTE z GEL to Blade Vec 4G, który za niedługo ma zostać zaktualizowany do nowego launchera. Kolejnym sprzętem będzie nowy flagowiec pokazany 24 lipca. 

Niestety, na ten moment nie jest jasne czy nexusowy launcher trafi również do urządzeń z europejskiej dystrybucji. Pozostaje trzymać kciuki.

Żródło: ZTE