Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Aktualizacja SHIELD Tablet do Lollipopa i nowości od NVIDII

Wszystko wskazuje na to, że NVIDIA dotrzyma obietnicy błyskawicznej aktualizacji SHIELD Tablet do Androida 5.0. Lizak ma bowiem zagościć na tych urządzeniach już 18 listopada (i to globalnie), a to nie koniec dobrych wiadomości.

Od wtorku posiadacze tych tabletów będą więc mogli cieszyć się urodą Material Design, maszyną wirtualną ART, wykorzystaniem wszystkich możliwości 64-bitowej Tegry K1 i dobrodziejstwami nowego systemu zarządzania energią.

Zostaną także zaktualizowane aplikacje systemowe SHIELD-a. Program do rysowania Dabbler został w wersji 2.0 zoptymalizowany, zyskał nowy, zgodny z filozofią Material Design wygląd i kilka nowych funkcji (np. obsługa warstw). Ale najciekawsze jest to, że nasze sesje rysunkowe będzie można, podobnie jak rozgrywki w grach, nagrywać, a nawet streamować bezpośrednio na Twitcha.

„Zmaterializowana” zostanie także aplikacja SHIELD Hub, ale co ważniejsze, pojawi się w niej zakładka GRID. Jest to usługa streamowania gier z zewnętrznych serwerów (one pracują na naszą rozrywkę, tablet jest tylko ekranem i kontrolerem), a NVIDIA ma ambicję uczynić z GRID „Netflixa świata gier” (w naszym kraju może to mówić niewiele, ale „TVN Player świata gier” nie działa tak dobrze na wyobraźnię…). Posiadacze SHIELD Tabletów prawdopodobnie będą mogli przetestować GRID już wkrótce – usługa właśnie wychodzi z zamkniętej bety w USA, a w grudniu trafić ma także do Europy i pozostanie całkowicie darmowa do 30 czerwca 2015 roku. Na pierwszy ogień pójdą Batman: Arkham City, Borderlands 2, Psychonauts i 20 innych tytułów.

NVIDIA pochwaliła się także nowymi grami zgodnymi z urządzeniami z rodziny SHIELD. W Play Store znajdziemy obecnie 20 tytułów wykorzystujacych 100% możliwości Tegry K1 i 400 zoptymalizowanych specjalnie dla SHIELD-owych kontrolerów fizycznych, a do tej listy dołączają właśnie Strike Suit Zero, Pure Pool, Oddworld: Stranger’s Wrath i Turbo Dismount. „Meh”, powiecie? To może wasze zainteresowanie wzbudzi Half-Life 2: Episode One, który dostępny będzie w Play Store wyłącznie na tablet NVIDII.

Tych, którzy SHIELD Tablet jeszcze nie posiadają, zainteresować może akcja promocyjna, która ruszyć ma już dzisiaj, także w Polsce (chociaż nie widziałem jeszcze odpowiednich informacji w sklepach). Kupujący tablet w wersji 32 GB LTE (obecnie można go dostać za trochę ponad 1500 zł), gratis otrzymają Green Box, czyli pakiet gier Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One i Portal (każda kosztuje w Play Store po $10 i uwaga – wymagają kontrolera). Niestety, dla obecnych posiadaczy tabletów, promocja dotyczy tylko nowych zakupów.

Green Box bundle