Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Leef Bridge 3.0 Mobile 16 GB – czyli krótko o świetnym pendrive dla Androida i PC

Leef to całkiem nowa marka na naszym rodzimym rynku. Pisaliśmy o niej tutaj. Owa firma zajmuje się tworzeniem funkcjonalnych i zgrabnych pamięci przenośnych. Do testów otrzymaliśmy dwa produkty z portfolio marki – Bridge 3.0 Mobile 16 GB oraz Access MicroSD Reader. Dzisiejsza recenzja dotyczy tego pierwszego urządzenia, zapraszamy. 

Leef Bridge 3.0 Mobile 16 GB 

 1. Budowa
  Bridge prezentuje się bardzo zgrabnie w czarnej obudowie, która skrywa dwustronny wtyk – z jednej strony wyposażony w typowe złącze USB typu A, z drugiej micro USB B. Obudowa urządzenia to tylko jedna pokrywka, z zewnątrz matowa, a od środka błyszcząca. Z boku pamięci znajdziemy dziurki na smyczkę. Wtyki USB poruszają się na szynie, która jest blokowana przyciskiem. Nie zabrakło tu diody sygnalizującej stan urządzenia. Na obudowie znajdziemy również logo producenta, a na przycisku blokady charakterystyczny dla marki listek. Urządzenie prezentuje się bardzo zgrabnie, połączenie elementów błyszczących oraz matowych stworzyło naprawdę eleganckiego pendrive.
  IMG_7151
 2. Użytkowanie
  Z Bridge’a korzystałem praktycznie codziennie, wakacje spowodowały, że był to idealny gadżet na wycieczki. Urządzenie jest poręczne, co pozwoliło mi zabierać je ze sobą wszędzie. Niestety używałem go tylko z moim tabletem, ponieważ mój poczciwy LG L90 nie obsługuje OTG. Jego obudowa wytrzymała wiele przypadkowych crash testów, podtopień czy 30*C w słońcu. Urządzenie wg. specyfikacji jest wodo-, kurzo- i wstrząsoodporne. Szyna w pendrive nigdy mnie nie zawiodła, choć miałem do niej największe wątpliwości.
 3. Wydajność
  Urządzenie jest chwalone przez producenta za swoją wydajność. Postanowiliśmy ocenić sami czy faktycznie jest co chwalić. Otóż jego osiągi są faktycznie niezłe. Prędkość czytania plików podczas testów wynosiła 134.8 mb/s, natomiast prędkość zapisu 26.33 MB/s.  W czasie testowania urządzenia prędkość nie spadała gwałtownie, co mnie osobiście bardzo cieszy. W praktyce do dyspozycji mamy 14,9 GB.
  377091-leef-bridge-3-0-16gb
 4. Czy warto kupić Brige’a?
  Tak. Urządzenie jest bardzo ciekawe, jego niebanalna konstrukcja, niezła wydajność i dosyć niska cena (ok. 50zł – 16 GB) powodują, że Bridge staje się bardzo ciekawym pendrive dla osób poszukujących funkcjonalnej i małej pamięci przenośnej. Jest on niezastąpiony również jako most między telefonem a PC, dzięki któremu możemy przesyłać szybko pliki między nimi  nie mając w pobliżu kabla USB.

Specyfikacja:

 • pojemność: 16/32/64 GB,
 • USB 3.0, zgodne z USB 2.0 i starszymi,
 • kolor: czarny,
 • wymiary: 21,7 x 38,6 x 78 mm,
 • zakres temperatur: 0-70 stopni Celsjusza,
 • wymagania systemowe Windows 8, 7, XP (SP3), Vista (SP 1, SP2), Windows 2000, Apple Mac OS X lub nowszy
 • 5-letnia gwarancja,
 • ceny: 16 GB – 50 zł; 32 GB – 84 zł; 64 GB – 169 zł.