Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Redakcja

Android Magazine to doświadczony polskim rynku magazyn poświęcony komputerom, technologii oraz środowisku związanemu z Androidem. Tworzą go profesjonaliści, jak i hobbyści, których łączy jedno – pasja i zamiłowanie do sprzętu z zielonym robocikiem.

Zarząd

BartekBartosz Dul (@Czujny) – redaktor naczelny
Lubi pisać, lubi Androida, lubię muzyk, rower i nie pochłaniam kawy. Z Androidem jest nieprzerwanie od samego jego komercyjnego początku. Swego czasu prowadził android.com.pl, współprowadził serwis komorkomania.pl, współpracował z magazynami o podobnej tematyce i pełni rolę prezentera/twórcy wideo technologicznego dla różnych podmiotów. Wierny ekosystemowi Google pasjonat mobilnych technologii.

* * *

Wojtek PietrusiewiczWojtek Pietrusiewicz (@morid1n) – zastępca redaktora naczelnego
Jest perfekcjonistą, którego denerwują wszelkie niedoskonałości. Jako wieloletni Mac i iOS-user interesuje się konkurencyjną technologią głównie w porównaniu z produktami Apple, ale jednocześnie ma nadzieję wpłynąć swoją krytyką na producentów, aby udoskonalane przez nich produkty dawały większe poczucie satysfakcji i wywoływały mniej irytacji. Patrząc z drugiej strony „barykady” często dostrzega rzeczy, na które nie zwracają uwagi długoletni użytkownicy Androida. Jego, często krytykowane za długość, recenzje możecie również znaleźć w bratnim iMagazine.

Redakcja

Mateusz GrycMateusz Gryc (@grycmat)
Należy do grupy, której istnienie dla wielu jest tylko legendą – z własnej i nieprzymuszonej woli zrezygnował z urządzeń opartych na iOS by – mimo korzystania komputerów Apple – używać Androida. I od tego czasu jest w ekosystemie Google szczerze zakochany. Irytuje go narzucanie jednej słusznej drogi – ceni wolność wyboru i cały czas stara się wierzyć, że to klient jest „panem”, a nie odwrotnie. Uwielbia pisać, jego teksty pojawiają się na różnych portalach, a ostatnio także na papierze. Były redaktor android.com.pl. W wolnych chwilach, jeśli akurat nie grzebie we wnętrznościach swoich Androidów, rozwija własne miejsce w sieci – geekblog.pl.

* * *

Michał MynarskiMichał Mynarski (@M_Mynarski)
Był taki moment w jego życiu, gdy zachłysnął się Androidem i rzucił się w wartki nurt, który wyznaczył. Pisał na android.com.pl, jest jednym z założycieli podcastu, który po dziś dzień pojawia się na stronie. Dziś odrobinę z zielonego robocika wyrósł, dając szansę Windows Phone 7. Aktualnie publikuje na łamach serwisu komorkomania.pl oraz studiuje informatykę. I chociaż łatwiej napisać mu przesadnie rozwlekłe opowiadanie niż program w Javie, to wciąż wierzy, że jego miejsce jest wśród odmętów półprzewodników i linii kodu. W dodatku w młodzieńczych latach przeżył długi i gorący romans z pisaniem o grach na konsole, który świetnie dopełnia obecne zamiłowanie do elektroniki użytkowej.

* * *

Michał BrzezińskiMichał Brzeziński (@michalbrz)
Redaktor Komórkomanii. Wielki fan Androida, otwarty na wszystkie inne systemy, po cichu kibicujący BB10. Zielonym robocikiem zajmuje się także od strony deweloperskiej i z tym chciałby związać swoją przyszłość. Zapalony sportowiec z przeszłością i przyszłością w sportach walki, obecnie jego celem jest triathlon Ironman.

* * *

Przemysław Orawiec- zdjęciePrzemysław Orawiec (@shem_pl)
Swoją przygodę z Androidem rozpoczął od pierwszego HTC Desire. Był to dzień w którym zakończył długą sagę z urządzeniami Nokii i postanowił pogrzebać wolno rozwijający się system Symbian, na rzecz czegoś całkowicie nowego. Android stał się jego pasją. Od ponad dwóch lat zajmuje się tworzeniem recenzji i poradników na dwujęzycznym kanale o nazwie SHEM w serwisie YouTube oraz rozwija bloga shem.pl. W swoich rękach miał takie perełki jak Oppo Find 5, czy OnePlus One. W wolnych chwilach surfuje na Kite i biega maratony. 

Korekta

Arlena Witt

Webmaster

Marek WojtaszekMarek Wojtaszek (@wojtaszek)
Absolwent informatyki na Politechnice Krakowskiej, front-end deweloper, esteta i wzrokowiec w jednej osobie. Ceni piękno i funkcjonalność.