Android Magazine

Drukuj fotoalbum

HTC One Mini już oficjalnie!

Zaledwie kilka dni temu Tajwańczycy opublikowali na swoim blogu dość wymowną infografikę. Już wtedy mieliśmy pewność, że premiera mniejszego brata flagowca jest już na ostatniej prostej.

Wczoraj brytyjski oddział HTC utwierdził nas w przekonaniu, że będzie to miało miejsce szybciej niż mogłoby się wydawać. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze opublikował taką oto fotografię:

image

Nad zdjęciem znalazł się krótki komunikat:

We have a ‚little’ bit of news tomorrow.

Dziś ta zapowiedź stała się faktem. Na stronie HTC pojawił się oficjalny wpis informujący o tym, że smartfon wkrótce znajdzie się w sprzedaży. Została także upubliczniona specyfikacja urządzenia.

image

Mini będzie napędzany przez dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 z (1,4 GHz) z układem graficznym Adreno 305 wspomagany przez 1GB pamięć RAM DDR2. Pamięć wewnętrzną tego modelu to 16GB, której podobnie jak w większym modelu nie mamy możliwości rozszerzyć.

Znajdziemy w nim także aparat znany z HTC One aczkolwiek pozbawiony funkcji stabilizacji obrazu, natomiast kamerka do wideorozmów została zredukowana z 2,1 Mpx Full HD do 1,6 Mpx HD. Model ten stracił także moduł komunikacji NFC.

Jeśli chodzi o przekątną ekranu to jest to zapowiadane od początku 4,3 cala o rozdzielczości 1280×720 (341 PPI) a całość wykonana jest w technologi Super LCD. Przy takich komponentach pobór mocy powinien znacząco spaść, a bateria 1800mAh powinna wystarczyć na pełen dzień pracy.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak urządzenie prezentuje się w rzeczywistości. O modelu opowiada przedstawiciel HTC.

HTC One Mini to główny konkurent Samsunga Galaxy S 4 Mini i nadchodzącej Motoroli X. Jak wypada w porównaniu z tym pierwszym?

Oba modele posiadają ekrany takiej samej wielkości, ale Galaxy posiada mniejszą rozdzielczość – 960×540. Tutuaj niestety zalety HTC się kończą. Przynajmniej jeśli chodzi o liczby. Samsung bowiem posiada o 500MB więcej RAMu, ciut większą baterię i aparat mogący robić zdjęcia w rozdzielczości do 8 Mpix. Jednak warto przypomnieć, że aparat w One Mini (4 MPix) wykorzystuje technologię Ultra Pixel, która pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

Jakość wykonania zdecydowanie stoi po stronie HTC, a jak dobrze wiemy wiele osób przekłada wygląd ponad możliwości techniczne smartfona. Tak więc kwestia wyższości pozostaje otwarta.

Sprzedaż urządzenia rozpocznie się w sierpniu. W Europie w pierwszej kolejności trafi do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Źródło: HTC, theverge