Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Wacom wprowadza dwa tablety na rynek — Cintiq Companion i Cintiq Compation Hybrid

Wacom wczoraj wydał oświadczenie prasowe, w którym zapowiedział dwa tablety — model Cintiq Companion oraz Cintiq Companion Hybrid. Oba potrafią działać niezależnie, jako wolnostojące komputery wyposażonymi w piórka rozróżniające 2048 poziomów nacisku. Opracowane z myślą o grafikach, nie są naturalnie tanie, ale zapowiadają bardzo ciekawą niszę obok tradycyjnych laptopów z tabletami oraz takich produktów jak iPad.

Cintiq Companion

Wacom Cintiq Companion 02

Ten model, wyceniony na 1 899 euro lub 2 399 euro zależnie od rozmiaru dysku, wyposażony jest ekran FullHD o przekątnej 13,3″ wspierający Multi–touch, Intelowski Core i7 trzeciej generacji, SSD o pojemności 256 lub 512 GB,  8 GB RAM oraz korzysta z wbudowanej karty graficznej HD Graphics 4000. Cintiq Companion posiada również dwie kamery — przednia o rozdzielczości 2 MP oraz tylna o rozdzielczości 8 MP. W komplecie również otrzymujemy piórko, podstawkę z regulowanym kątem nachylenia i opcjonalnie klawiaturę.

Cintiq Companion Hybrid

Wacom Cintiq Companion Hybrid 01

Drugim modelem jest rzeczywiście hybryda, która może wielu zainteresować. Posiada zbliżoną specyfikację — ekran 13,3″ FullHD, piórko, Multi–touch oraz stojak — ale działa pod kontrolą innego procesora. Na pokładzie zainstalowano czterordzeniową NVIDIĘ TEGRA 4 z 72 rdzeniami graficznymi. Całość działa pod kontrolą Androida 4.2 i ma 16 lub 32 GB pamięci flash.

Ciekawostką jest to, że niezależnie jest to tablet z Androidem, ale po podłączeniu do komputera (Windows lub OS X) staje się tabletem graficznym podobnym do recenzowanego przez nas Cintiqa 13HD.

Cena Hybrid wynosi 1 399 euro za model 16 GB oraz 1 499 euro za 32 GB.

Wacom Cintiq Companion Hybrid 02

Oba modele posiadają cztery ExpressKeys oraz kółko do sterowania, znane z ich innych produktów.

Autor: Wojtek Pietrusiewicz

Przepada za zielonymi i kwaśnymi jabłkami, uwielbia motoryzację i fascynuje się fotografią. @morid1n na Twitterze, @moridin na App.Net.