Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Android Wear – pierwsze daty, pierwsze ceny

W marcu tego roku, Google oficjalnie pokazało Android Wear – system stworzony specjalnie dla smartwatch’y. Wraz z systemem poznaliśmy dwa pierwsze urządzenie, które będą działały dzięki niemu. Moto 360 i LG G Watch zwróciły na siebie uwagę, a dzisiaj wiemy kiedy będą dostępne w sprzedaży i za ile.

Produkt LG jest zdecydowanie „tym nudniejszym” z dwójki. Posiada kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 1,65″ i rozdzielczości 280×280, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB przeznaczone na system i aplikacje. G Watch do sprzedaży wejdzie w czerwcu, a jego cena to 199 Euro. Co ciekawe, na jego podstawie ma powstać „Nexus Smartwach”. Informacja ta trochę kłóci się, z nadchodzącym końcem linii Nexus, jednak wszystko okaże się na Google I/O.

Moto 360 to z kolei pierwszy smartwatch na rynku, który posiada okrągły wyświetlacz. Producent dba o tajemniczość, dlatego o zegarek dalej pozostaje zagadką. Wiemy jak będzie wyglądał, wiemy, że będzie obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego i jednego przycisku oraz wiemy, że będzie ładowany bezprzewodowo w sposób, którego rynek jeszcze nie widział. Teraz również wiemy, że w sprzedaży pojawi się w lipcu tego roku, a klienci będą musieli wyłożyć 249 Euro, aby stać się posiadaczami Moto 360.

Motorola oraz LG dołączą do Samsunga i Sony, którzy już oferują inteligentne zegarki. Jednak ani seria Gear, ani Smartwatch, nie odniosły spektakularnego sukcesu. Wiem, że Moto 360 póki co wywołała falę zachwytu. Czy cena ostudzi zapał? Przekonamy się.

Więcej o Android Wear przeczytacie w najnowszym numerze Android Magazine.

Źródło: GSMArena