Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Samsung Galaxy S5 LTE-A pokazany w Korei Południowej

O przepowiadanym Samsungu Galaxy S5 Prime słuch jakby zaginął, ale Koreańczycy nie próżnują i pokazali model Galaxy S5 LTE-A w Korei Południowej. Zmiany zachwycą fanów cyferek.

Pierwszą różnicę można wyczytać z nazwy – odświeżony S5 wspiera szybsze LTE-A, użytkownicy zyskają głównie na prędkości wysyłania. W środku producent zmienił procesor, teraz to Snapdragon 805 o taktowaniu 2,5 GHz. Rozszerzono także pamięć RAM, do 3 GB. Aparat o rozdzielczości 16 MPix pozostał bez zmian, podobnie jak 2-megowa kamerka z przodu, czytniki linii papilarnych czy pulsomierz. Obudowa dalej jest plastikowa, choć w przypadku modelu LTE-A można wybierać z nowych kolorów: Sweet Pink i Glam Red.

14469601323_2dfb3c6273_o

Również bateria to taka sama jednostka o pojemności 2800 mAh. Trochę to zaskakuje, ponieważ LTE-A wprowadza ekran qHD do linii Galaxy S. Przy zachowaniu oryginalnego rozmiaru, 5,1″ rozdzielczość 2160×1440 skutkuje zagęszczeniem pikseli na poziomie 577 PPI. To więcej, niż dotychczasowy rekordzista, LG G3.

Galaxy S5 LTE-A jest dostępny tylko na rynku południowokoreańskim i na ten moment nie będzie można go, oficjalnie, kupić w Polsce. Ale sam fakt, że w dwa miesiące po wprowadzeniu swojego flagowca, Samsung pokazuje coś jeszcze lepszego we mnie budzi mały niesmak.

Źródło: SamsungTomorrow

  • kaz

    O co się dzieje Samsung szaleje