Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Android Wear na wideo od Google dla programistów

2014 rok to rok wearables. Już w przyszłym tygodniu zobaczymy, co do zaoferowania będzie miał Android Wear, czyli system dla urządzeń noszonych. Tymczasem, Google prezentuje pierwsze informacje dla programistów o nowej platformie na wideo.

Z materiału możemy dowiedzieć się, czym są urządzenia noszone, jakie mają zalety w porównaniu do smartfonów i jak można je wykorzystać w codziennym życiu. Android Wear ma opierać się o powiadomienia, dlatego ważne jest, aby jak najwięcej aplikacji była kompatybilna z tą platformą. Najlepiej, jakby były to wszystkie, i tak właśnie będzie. Domyślnie, każde powiadomienie będzie mogło być wyświetlane na zegarku. Do tego przy użyciu kilku linijek kodu, programista będzie mógł dostosować notyfikacje do Android Wear. Same urządzenia noszone mają pozwolić nam spędzać więcej czasu w „prawdziwym życiu”, a mniej zapatrzonym w telefon.

Pytanie tylko, czy dominację technologii można pokonać wprowadzając kolejną technologię? Przekonamy się już za jakiś czas, kiedy do sprzedaży trafią LG G Watch i Moto 360. Tymczasem, do redakcji trafił Samsung Gear Fit, prawdopodobnie najciekawszy wearable na rynku. Jego recenzji możecie spodziewać się w przyszłym numerze Android Magazine.