Android Magazine

Drukuj fotoalbum

LG G3 Mini i Samsung Galaxy S5 Mini na horyzoncie

Wraz z coroczną akcją „Powiększ swojego flagowca”, na rynku powstało zapotrzebowanie na mniejsze telefony. Tradycyjne stało się, że obok topowego modelu dostajemy jego mniejszego, słabszego brata. HTC odkryło już karty, Samsung i LG jeszcze każą nam czekać.

O Samsungu wiemy już prawie wszystko. Telefon będzie miał 4,5-calowy ekran HD, prawdopodobnie SuperAMOLED. Pod maską skrywać ma Snapdragona 600 o taktowaniu 1,5 GHz lub Exynos 3470 z zegarem 1,4 GHz. W obu przypadkach do czynienia będziemy mieli z 1,5 GB pamięci RAM, czyli tak samo jak w przypadku poprzednika. Z tyłu znajdzie się aparat o rozdzielczości 8 Mpix, za to z przodu – 2,5 Mpix. Co ciekawe, S5 mini będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych.

S5miniATT

Z LG sprawa wygląda ciekawiej. Dzisiaj w Chinach producent przedstawił model LG G3 Beat, który prawdopodobnie będzie u nas sprzedawany pod nazwą LG G3 Mini. Jeśli to prawda, wtedy będzie to znacznie słabsza wersja flagowca, ze Snapdragonem 400 oraz 2 GB pamięci RAM. Urządzenie posiadać ma dwie kamery, z czego tylna ma 8 Mpix, zaś przednia 2 Mpix. Niestety, nie ma w tym modelu laserowego autofokusa z G3. Ale prawdziwym zaskoczeniem jest ekran: 720p rozciągnięto na panelu o przekątnej 5″. Przypominam, że mówimy tu o wersji Mini telefonu.

LG-G3-Beat

Oba urządzenia będą dostępne w wersji dualSIM, a ich oficjalna premiera powinna się odbyć w najbliższym czasie.

Źródło: AndroidCentral, MobileManiak, własne