Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Po spotkaniu z Motorolą – Nexus 6, Lollipop, Moto Hint, Motorole u operatorów

Zakończyliśmy pierwsze oficjalne spotkanie z Motorolą po jej ponownym wejściu na rynek polski. Motorola powróciła za sprawą dystrybutora PC Factory. W najbliższym czasie na nasz rynek trafią nowe urządzenia Motoroli, w tym najnowszy Nexus.

Motorola powróciła do Polski z niemal pełną gamą ich najnowszych produktów. Oprócz Moto G i Moto X 2014 trafią do nas także Moto 360 i już wkrótce Nexus 6. Nie omieszkaliśmy też zadać Motoroli kilku pytań. Czego się dowiedzieliśmy?

mat. prasowy Motorola

mat. prasowy Motorola

Moto 360 będzie do kupienia w styczniu za 999 zł, o czym już mieliśmy okazję Was poinformować.

mat. prasowy Motorola

mat. prasowy Motorola

Nexus 6 – 2499 zł. Najnowszy smartfon Google’a będzie dostępny w sklepach Euronet, Vobis, Media Expert i prawdopodobnie w Media Saturn Holding Polska (3 tydzień grudnia). Telefon będzie także dostępny u operatorów – w Play, T-Mobile. W Plusie najprawdopodobniej też. Najprawdopodobniej w okolicach stycznia.

Gwarancja urządzeń kupionych w europejskim Google Play to delikatna kwestia, ale z punktu widzenia prawa UE nie powinno być z tym większych problemów.

Moto X 2013 nie będzie dostępna w Polsce.

Moto X 2014 będzie w wersji bambusowej i skórzanej. Zwykłej plastikowej na razie nie będzie, mimo że byłaby tańsza o ok. 100/150 zł.

mat. prasowy Motorola

mat. prasowy Motorola

Plany aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop

 • Moto G 2013 powinna otrzymać aktualizację w najbliższych tygodniach, prawdopodobnie do Świąt
 • Moto G 2014 w styczniu
 • Moto X 2014 także w styczniu
 • Moto E – aktualizacja dla tego modelu jest bardziej skomplikowana, pojawi się nieco później niż w przypadku pozostałych modeli

Moto G 2014 LTE z Dual SIM – będzie sprzedawana jako standardowa wersja Moto G w cenie 899 zł.

Metalowa bransoletka Moto 360 – będzie dostępna osobna wersja z metalową bransoletą.

Nie ma w planach wprowadzania usługi Moto Maker póki co.

Moto Hint będzie dostępny w Polsce, prawdopodobnie w dość ograniczonej ilości.

Autor: Bartosz Dul

Lubię pisać, lubię Androida, lubię muzykę, rower i nie pochłaniam kawy. Prowadziłem Android.com.pl, współprowadziłem jeden z największych blogów tech. w Polsce - Komórkomania.pl. Redaktor naczelny AndroidMagazine.pl

 • eman

  A co z Lollipop dla pierwszej X?

  • Adam

   w Polsce nie dostanie

   • Edyta Niwa

    To zart jakis? Jak kupilam moto X 2013 wersja retail EU to powinna dostac. A daty nie ma dla Polski, bo sama Moto X first gen nie byla w oficjalnej dystrybucji

    • Adam

     Jak kupiłaś powiedzmy w UK, to szukaj kiedy zostaną zaktualizowane przez Motorolę UK.

    • Oczywiście, że dostanie. Dostanie jak moto X w UK.

  • Będzie zaktualizowana jak Moto X kupiona w UK.

 • Adam

  Wiadomo coś o Nexusie 6 64 GB i Droid Turbo?

  Co do gwarancji telefonów kupionych w Google Play, to ona mają ją tylko w tym kraju w którym zostały kupione, a prawo UE nie reguluje warunków gwarancji. Z kolej uprawnienia z tytułu odpowiedzialności sklepu odpowiada sklep, a nie producent.

 • Jarek

  Co znaczy że aktualizacja dla Moto E jest bardziej skomplikowana? Oznacza mniej więcej tyle „Kupiłeś telefon za grosze więc ciesz się że w ogóle dostaniesz lizaka, zrobimy go jak będzie nam się chciało” czy jednak coś innego komplikuje sprawę?

  • Lollipop to niestety nie KitKat pod względem zasobożerności. Z tego co się dowiedzieliśmy, to po prostu trudniejsze zadanie w kwestii optymalizacji, nie chcą wypuszczać bubla. Naprawdę nie obstawiałbym scenariusza „wypuścimy później bo tak nam wygodnie” – pamiętaj, że ten telefon dość szybko dostał 4.4.

   • Jarek

    Dziękuję, uspokoiłem się trochę po tej odpowiedzi ;-) Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i zaglądać tutaj w poszukiwaniu dalszych informacji