Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Czy peryskop od HTC ma sens? Recenzja kamerki Re

Kilka tygodni temu marka HTC, znana ze smartfonów wysokiej klasy, postanowiła spróbować swoich sił w nowym segmencie rynkowym prezentując światu kamerkę RE. Produkt o dość nietypowym wyglądzie, znacząco odbiega od dotychczasowej oferty tajwańskiej korporacji. Czy kamerka przypominająca peryskop okaże się strzałem w dziesiątkę? Czy może jest to kolejny nieudany eksperyment? Po kilku tygodniach testów zapraszam Was do mojej szczegółowej recenzji.

 

Unboxing:

HTC RE - Opakowanie

HTC RE – Opakowanie

Kamerka do sklepów trafiła w opakowaniu o kształcie tuby z przezroczystą kopułą i kilkoma nadrukowanymi informacjami o technologiach zastosowanych w urządzeniu. Wewnątrz obok samej kamerki znajdziemy również:

  • kabel USB
  • smyczkę
  • plastikową podstawkę
  • instrukcję obsługi
  • kartę microSD SanDisk 8GB Class 4

 

Budowa:

re colors

HTC RE – Dostępne kolory

Korpus RE jest wykonany z błyszczącego plastiku, a do wyboru mamy kolory: biały, niebieski, czerwony i zielony. Soczewkę chroni aluminiowa obramówka. Z przodu znajduje się pierwszy przycisk, logo RE, dioda powiadomień i głośniczek. U góry jest mikrofon, a z tyłu duży srebrny spust migawki z kolejną ukrytą diodą. Na dole RE mamy wodoodporny port microUSB do ładowania oraz slot na karty microSD i przycisk reset pod zaślepką. Kamerka dzięki certyfikacji IP (IPX7) jest odporna na zanurzenia do głębokości 1.5m na okres do 30min.

 

Specyfikacja:

Kamerka posiada 16-Mpix sensor CMOS z wartością przesłony 1/2.3 cala i ultra-szeroki obiektyw o zakresie 146 stopni. Długi czas pracy zapewnia bateria o pojemności 820 mAh. Dzięki modułom Bluetooth i Wi-fi Direct Re możemy sparować z dedykowaną aplikacją na urządzenia z systemem Android lub iOS.  Sprzęt posiada wbudowaną, niewymienną baterię o pojemności 820 mAh. Kamerka dzięki certyfikacji IP, jest odporna na zanurzenia do głębokości 1.5m na okres 30 minut.

 

Przykładowe zdjęcia:

 

Przykładowe nagrania 

 

Podsumowanie

RE to kamerka do „life-loggingu”, czyli rejestrowania naszej codzienności. Produkt nie jest skierowany do entuzjastów sportów ekstremalnych, lecz dla przeciętnego konsumenta, który poszukuje kamerki prostej w obsłudze i o kompaktowej budowie.

Do głównych zalet RE należą: banalna w swojej prostocie obsługa, kompaktowy rozmiar, szerokokątny obiektyw, efekt rybiego oka w zdjęciach (subiektywne), bardzo dobra jakość fotografii w dobrych i średnich warunkach oświetleniowych, wodoodporność i łączność (Bluetooth 4.0, Wi-fi direct).

Jeśli chodzi o wady Re, to należy do nich zaliczyć: brak wizjera umożliwiającego podgląd kadru, ograniczoną funkcjonalność bez połaczenia z aplikacją, przeciętną jakość zdjęć nocnych, tryb wideo nagrywający maksymalnie tylko 30 klatek na sekundę w FullHD, brak lampy błyskowej, oraz mało odporną obudowę i stosunkowo wysoką cenę. Cena na stronie producenta wynosi około 700 złotych.